Zespół górnego otworu klatki piersiowej

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
Asystentka

Zespół górnego otworu klatki piersiowej

Post autor: Asystentka »

Zespół górnego otworu klatki piersiowej (dysbalans mięśniowy) – ćwiczenie 1
dr Elżbieta Mirek
Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym i z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej, Krakowski Specjalistyczny Szpital im. Jana Pawła II, Kraków
Zakład Rehabilitacji w Neurologii i Psychiatrii, AWF, Kraków
dr Magdalena Filip
Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym i z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej, Krakowski Specjalistyczny Szpital im. Jana Pawła II, Kraków
Zakład Rehabilitacji w Neurologii i Psychiatrii, AWF, Kraków

Każde ćwiczenie należy powtórzyć kilkakrotnie, w tempie i zakresie możliwym do wykonania przez pacjenta bez pokonywania maksymalnego wysiłku. Należy wybierać ćwiczenia najkorzystniejsze dla siebie, a w razie wątpliwości skonsultować się z fizjoterapeutą.
Pozycja

Pacjent leży na plecach, nogi ugięte w stawach kolanowych i biodrowych, dłonie ułożone pod obojczykiem po stronie zajętej bezpośrednio na skórze.
Ruch

Pacjent ściąga dłońmi skórę w kierunku biodra po tej samej stronie, głowa wykonuje ruch po skosie w górę w przeciwną stronę, należy utrzymać pozycję przez około 30 sekund.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post