Komunikat ws. zwiększenia dopłaty pacjentów do opatrunków w EB

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Komunikat ws. zwiększenia dopłaty pacjentów do opatrunków w EB

Post autor: Asystentka »

MZ
W związku ze zmianą dopłat do opatrunków stosowanych m.in. w leczeniu Epidermolysis bullosa (EB) resort zdrowia informuje, że wzrost dopłat do 87 produktów finansowanych w tym wskazaniu wynika wprost z mechanizmów określonych w ustawie o refundacji z dnia 12 maja 2011 r.

Jak wskazuje Ministerstwo Zdrowia, sposobem na obniżenie dopłaty pacjenta może być obniżenie urzędowej ceny zbytu. Dlatego 10 stycznia 2017 r. w MZ odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy odpowiedzialnej za opatrunki, dla których wzrosła dopłata pacjenta. Będziemy przekonywać firmę, aby złożyła wnioski o obniżenie urzędowych cen zbytu, wówczas spadną dopłaty do tych opatrunków.

Ponadto 11 stycznia 2017 r. minister zdrowia spotka się z przedstawicielami Fundacji EB Polska i Stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk. W spotkaniu wezmą udział również eksperci z dziedziny dermatologii, którzy zajmują się leczeniem Epidermolysis bullosa.

Resort zdrowia informuje również o bieżącym wsparciu dla pacjentów z EB.

'Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów z EB, minister zdrowia nawiązał współpracę z prof. dr hab. n med. Cezarym Kowalewskim z Kliniki Dermatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w celu zapewnienia opcjonalnego leczenia pacjentom z pęcherzowym oddzielaniem się naskórka' - czytamy na stronie resortu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post