Następny Budzik dla dorosłych w Warszawie

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Następny Budzik dla dorosłych w Warszawie

Post autor: Asystentka »

"Budzik" dla dorosłych nie tylko w Olsztynie?
Otwarcie "Budzika" w Olsztynie to zwieńczenie starań lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w tym mieście i Ewy Błaszczyk, założycielki fundacji Akogo? Jak informuje Błaszczyk, rozpoczęły się już starania o stworzenie podobnego "Budzika" dla dorosłych w Warszawie. W Polsce potrzebne są jeszcze co najmniej dwie takie placówki.

Olsztyński "Budzik" dla pacjentów pełnoletnich, który 21 grudnia oficjalnie rozpoczął działalność, może przyjąć ośmiu chorych. Zdaniem Łukasza Grabarczyka, neurochirurga kliniki, to kropla w morzu potrzeb, bo zainteresowanie pobytem w ośrodku wyraziło ponad 50 rodzin, których bliscy są w śpiączce - informuje Gazeta Wyborcza.

Dlatego olsztyńscy lekarze starają się o dwukrotne zwiększenie liczby miejsc. Szpital wydał dotychczas na klinikę setki tysięcy złotych. Fundacja Akogo? sfinansowała zakup ośmiu łóżek, resztę dołożyły władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. "Budzikowi" pomagają też różne organizacje i grupy społeczne. Pieniądze na wsparcie kliniki 13 stycznia zbierać będą np. rotarianie w czasie balu charytatywnego w Rynie.

Także Stowarzyszenie "Dom Muzyki" z Mińska Mazowieckiego prowadzi licytację fortepianu z 1937 roku z podpisem kompozytora Leszka Możdżera, a dochód przekaże "Budzikowi".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post