Apteka dla aptekarza coraz bliżej.

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Apteka dla aptekarza coraz bliżej.

Post autor: Asystentka »

„Apteka dla aptekarza” coraz bliżej. Przyśpieszają prace nad projektem


Już w najbliższą środę sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się poselskim projektem „apteka dla aptekarza”. Posiedzenie Komisji zwołano na wniosek grupy posłów PiS.

Środowe posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia zostało zwołane w nietypowym trybie – nie przez prezydium, ale na wniosek grupy posłów PiS. Taką możliwość daje regulamin Sejmu.

PiS zależy na szybkim tempie prac

- Środowa komisja zdrowia została zwołana na wniosek grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości. Ten nadzwyczajny pośpiech jest bardzo zastanawiający. Widać, że posłom PiS bardzo zależy na szybkim tempie prac nad projektem – mówi w rozmowie z Polityką Zdrowotną szef sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz. - Przypomnę, że Marszałek Sejmu pominął Komisję Zdrowia, kierując projekt ustawy do Komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji. To zupełnie niezrozumiała decyzja biorąc pod uwagę, że projekt został przygotowany przez parlamentarny zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego. Zresztą w tej sprawie jest jeszcze wiele innych sprzeczności i niejasności. Warto podkreślić, że problem, o którym rozmawiamy dotyczy wszystkich pacjentów w Polsce. Jeśli proponowane zapisy wejdą w życie, to w krótkim czasie dojdzie do podwyżek cen leków oraz do ograniczenia dostępu do aptek. To w bezpośredni sposób uderzy w bezpieczeństwo pacjentów – wskazuje Bartosz Arłukowicz.

Komisja Zdrowia tylko zaopiniuje projekt

Przypomnijmy, że poselski projekt zmian na rynku aptek trafił do Sejmu na początku grudnia. I od razu wzbudził wiele kontrowersji - nie tylko treścią, ale także nietypową ścieżką legislacyjną. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zdecydował, że cały proces legislacyjny będzie prowadzony przez nadzwyczajną komisję ds. deregulacji. Komisja Zdrowia ma jedynie zaopiniować projekt.

Początek posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia zaplanowano w środę, 11 stycznia br., na godz. 13.
Aleksandra Smolińska
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post