GIF wstrzymuje reklamę kropli do oczu Biodacyna Ophtalmicum

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

GIF wstrzymuje reklamę kropli do oczu Biodacyna Ophtalmicum

Post autor: Asystentka »

Reklama narusza obowiązujące przepisy.

Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał spółce Polpharma Biuro Handlowe sp. z o.o. z Warszawy, prowadzącej na zalecenie Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A. ze Starogardu Gdańskiego reklamę produktów leczniczych Dicortineff i Biodacyna ophthalmicum 0,3 procent jej natychmiastowe zaprzestanie, bowiem reklama rozpowszechniania w serwisie polpharma.tv może naruszać obowiązujące przepisy.

Chodzi o brak zabezpieczenia uniemożliwiającego dostęp do reklamy dla osób nieuprawnionych. Produkty Dicortineff i Biodacyna posiadają kategorię dostępności "Rp" - lek wydawany wyłącznie na podstawie recepty. Zgodnie z przepisami reklama powinna być prowadzona w taki sposób, aby nie docierała do osób, dla których nie jest przeznaczona. Tymczasem w ww kanale system weryfikacji uprawnień polega na złożeniu przez użytkownika serwisu oświadczenia, sprowadzającego się do kliknięcia przycisku „Tak, jestem lekarzem/farmaceutą”. Serwis polpharma.tv nie posiada żadnego innego systemu potwierdzającego wiarygodność tego oświadczenia.

Dicortineff
Wskazania:

Krople: Stany zapalne gałki ocznej, błony naczyniowej, spojówek i brzegów powiek. Stany zapalne ucha zewnętrznego i środkowego, stany zapalne ucha po zabiegach, stany po urazach zewnętrznego przewodu słuchowego. Maść: Choroby oczu o podłożu bakteryjnym i alergicznym: stany zapalne dróg łzowych, zapalenie powiek i spojówek, zapalenie rogówki, twardówki lub nadtwardówki, zapalenie przedniej części błony naczyniowej gałki ocznej. Stany po urazach i zabiegach operacyjnych na gałce ocznej (po całkowitym zabliźnieniu się rany, tj. nie wcześniej niż po 7 dniach od zabiegu lub urazu).

Biodacyna Ophtalmicum
Wskazania:

Bakteryjne zapalenie spojówek, rogówki, brzegów powiek, jęczmień, profilaktycznie przed zabiegami chirurgicznymi na gałce ocznej.

Źródło: gif.gov.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post