otoskleroza, progesteron, cholesterol

Choroby przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.
Joasiw
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, o 20:41

otoskleroza, progesteron, cholesterol

Post autor: Joasiw »

Witam. Nagle rok temu straciłam częściowo słuch. Już mam aparat. Orzeczono otosklerozę. Dwa lata wcześniej miałam polip. Trzy lata wcześniej przeszłam duży stres. Obecnie szukam przyczyny. Chodzę po lekarzach i wszędzie odpowiadaja że nie lecza uszu. Zrobiłam badanie krwi. Od dwuch lat podwyższony OB. Teraz kolejne badanie hormonów (przy dni po miesiączce). Wyniki estradiol 235,3; FSH 5,4; LH 7,29; progesteron 0,005; prolaktyna 10,4; testosteron 0,1. Przyjmuje leki na cholesterol i przeszłam na weganizm. U kogo dalej się leczyć? Mam 39 lat
dimedicus

Re: otoskleroza, progesteron, cholesterol

Post autor: dimedicus »

Joasiw pisze:Orzeczono otosklerozę
podane wyniki nie wskazują na taką przyczynę czy powiązanie z otosclerosis
Czy ktoś miał w rodzinie taki stan, czy nie było czasem w tym okresie jakiś problemów ginekologicznych? Stanów chorobowych? niedotleniem narządów słuchu?
Czy wdrożono jakieś leczenie? Na podstawie jakich badań stwierdzono otosclerosis?
Joasiw
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, o 20:41

Re: otoskleroza, progesteron, cholesterol

Post autor: Joasiw »

Zbadano tylko słuch. W rodzinie nikt nie chorował. W sierpniu 2009 urodziłam. W 2013 pokrwawiałam, przechodziłam stres wywołany mobingiem. W styczniu 2015 usunięto mi polip. W październiku 2015 straciłam słuch.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2017, o 16:32 przez Joasiw, łącznie zmieniany 1 raz.
Joasiw
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, o 20:41

Re: otoskleroza, progesteron, cholesterol

Post autor: Joasiw »

Niedotlenienie? Od grudnia 2014 pracuję w pomieszczeniu, w którym rzadko można otworzyć okno (by nikt nic nie wykradł). Pomieszczenie to ma klimatyzację. Okno otwierane jest raz na tydzień a nawet rzadziej.
Joasiw
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, o 20:41

Re: otoskleroza, progesteron, cholesterol

Post autor: Joasiw »

Orzeczono na podstawie badań słuchu w poradni w Poznaniu na Przybyszewskiego. Leczono mnie otoventem, lekami uspokajającymi, fenistelem, 3 razy dostałam steryd przez nos
dimedicus

Re: otoskleroza, progesteron, cholesterol

Post autor: dimedicus »

Pytał pani o przyczyny tego stanu,jako że tu niewiele można ocenić(nie da się na odległość) rozważam różne możliwości.
Swojego czasu w Klinice Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzono leczenie w nagłych stanach głuchoty podając leki bezpośrednio do ślimaka.
Można (trudno mi ocenić na odległość) spróbować stosować leki rozszerzające naczynia i niwelujące zapobieganie skurczowi naczyń. Czy też leki neuroprotekcyjne,
oczywiście też witaminy z grupy B, magnez, oraz leki przeciwzapalne.
Sterydy stosuje się zwykle bezpośrednio do jamy bębenkowej.
Joasiw
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, o 20:41

Re: otoskleroza, progesteron, cholesterol

Post autor: Joasiw »

Mam również problem z głośnością wymowy. W ostatnim tygodniu nasiliło się to znacznie. Każda osoba rozmawiając ze mną mówi że mnie nie słyszy. Na to też pewnie nie ma sposobu :( Acha ginekolog dał mi Dufaston. Mam przyjść za 3 miesiące. Kolejny rok leci.
Meneus

Re: otoskleroza, progesteron, cholesterol

Post autor: Meneus »

My tu nie ocenimy jaki jest stan i jakie wdrażać leczenie.
Można tylko się oprzeć na podanych informacjach ale to nie rozwiązuje problemu, trzeba poszukać takiego lekarza,który pochyli się nad problemem. na pewno jest problem ale trzeba szukać przyczyny pierwotnej i ją leczyć,czy to się da po takim okresie,trudno na odległość stawiać odpowiedź jednoznaczną.
Joasiw
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2017, o 20:41

Re: otoskleroza, progesteron, cholesterol

Post autor: Joasiw »

Problem w tym jakiego lekarza - laryngologa (byłam u 4), endokrynologa czy ginekologa (byłamu 2)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post