Ból w pachwinie (pieczenie)

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
laglag
Użytkownicy
Posty: 13
Rejestracja: 9 lis 2016, o 17:24

Ból w pachwinie (pieczenie)

Post autor: laglag »

Dzień dobry.
Panie doktorze mam następujący problem: od 4 dni mocno boli mnie prawa pachwina. Czuję powiekszone i twarde w nich węzły chłonne. Jak leżę to raczek nie boli. Boli jak chodzę czy siedzę. Nie mam zmian typu przepuklina - to odpada.
Nie do końca jestem pewny powstania, źródła tego bólu- czy od gimnastyki ćwiczeń w pokoju (pionowe nożyce itp), bol pojawił się zaraz po nich, czy od seksu bez zabezpieczenia 2 dni wczesniej z partnerką (miała końcówkę okresu).
Jednak jeśli byłby to ból od toczącej sie infekcji miałbym chyba problemy z oddawaniem moczu, wyciekiem z cewki moczowej itp., prawda? A tu nic. Sikam normalnie, badanie ogólne moczu ok. Jedynie ten silny ból pachwiny prawej.
Czy niezaleznie czy źródłem jest infekcja czy naciagniecie przywodziciela (w ogóle czy od naciagniecia mięśnia moga powiększyć się i boleć węzły w pachwinie?) to czy mogę smarować to maścią dicloziaja?
Czy to normalne, żeby naciagniecie pachwiny bolało w tak mocno piękący sposób? Jakie działania Pan sugeruje? Bardzo dziękuję za pomoc!
dimedicus

Re: Ból w pachwinie (pieczenie)

Post autor: dimedicus »

laglag pisze: Nie mam zmian typu przepuklina - to odpada.
skąd pewność. Nie zawsze jest tak jak się uważa,że przepuklina jest musi być widoczna na zew. może być tak że jest a palpacyjnie trudno ocenić. Dlatego tu bym radził w razie potrzeby jednak wykonać usg.
Inne przyczyn,to naciągnięcie a jeszcze inna to problem z kręgosłupem. Nie wspominając o jakimś stanie zapalnym.(powiększone węzły)
laglag pisze:to czy mogę smarować to maścią dicloziaja?
jeśli to naciągnięcie to pomoże ale w innym przypadku, nie.Proszę spróbować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post