Stosowanie kannabinoidów wiąże się z rozwojem psychoz i schizofrenii

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Stosowanie kannabinoidów wiąże się z rozwojem psychoz i schizofrenii

Post autor: Asystentka »

Kannabinoidy: co mówi raport NAS?

Znaczące dowody sugerują, że stosowanie kannabinoidów wiąże się z rozwojem psychoz i schizofrenii, ale badania także wykazują korzyści, w tym uśmierzenie przewlekłego bólu, czy mdłości spowodowanych chemioterapią.
To wszystko wynika z nowego opracowania na temat szkód i korzyści płynących ze stosowania kannabinoidów przez Narodowe Akademie Nauki, Inżynierii i Medycyny NAS. Eksperci NAS pytani, czy raport zapala zielone światło dla kannabinoidów odpowiadają jednak, że przede wszystkim starają się przedstawić rzetelna informację, a stosowanie leków pozostawiają do indywidualnej decyzji.

Raport zawiera 100 bazujących na dowodach wniosków o kannbinoidach, w tym także ich pochodnych, nawołuje do zniesienia barier, które uniemożliwiają naukowcom zdobycie szerszego zrozumienia tej substancji. A marihuana jest substancją numer jeden.

Zdaniem NAS potrzebnych jest więcej badań tym bardziej, że 22 mln Amerykanów powyżej 12 roku życia przyznaje się do użycia kannabinoidów – w większości przypadków dla potrzeb rekreacyjnych. 28 stanów USA, w tym Washington DC zalegalizowało maruhuane do użytku medycznego a 8 stanów i District Kolumbii zezwala na użycie jej w celach rekreacyjnych. Tymczasem rozwój danych dla pacjentów i lekarzy medycyny powinno stanowić priorytet.

NAS przeanalizowała 10 tys. prac między 2011 a 2016 rokiem, które koncentrowały się na zagadnieniach dotyczących efektów terapeutycznych, szkód i zgonów, raka, zawałów, wylewów i cukrzycy, chorób układu oddechowego, odporności, zdrowia psychicznego, problematyki stosowania kannabinoidów, ich stosowania i nadużywania innych substancji, aspektów psychologicznych, rodzicielskich, wpływu na płód i noworodka.

Dodowy wskazują wpływ negatywny kannabinoidów na zdrowie psychiczne oraz układ oddechowy. Ale z drugiej strony są korzystne w uśmierzaniu bólu przewlekłego, nudności i wymiotów przy chemioterapii, poprawiają spastyczność charakterystyczną dla stwardnienia rozsianego. Mają także korzystny efekt na sen, fibromialgię oraz stany lękowe. Poprawiają także apetyt i zapobiegają utracie wagi u pacjentów z HIV i AIDS.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post