Guzek?

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
Pawel19
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2016, o 00:34

Guzek?

Post autor: Pawel19 »

Witam mam 20 lat i od jakiegoś czasu zauważyłem, że na lewym sutku mam małą narośl. Czasami jest dosyć twarda czasami miękka, a czasami mała lub duża ( że tak brzydko powiem zależy czy sutek stoi ) Wcale mnie to nie boli. Poniżej dodaje zdjęcie, co to może być? Coś poważnego? Różne rzeczy można w internecie wyczytać i później człowiekowi dziwne pomysły przychodzą do głowy.
Pozdrawiam.
carboczar

Re: Guzek?

Post autor: carboczar »

Trudno ocenić bez badania palpacyjnego,zalecał bym badanie palpacyjne ew .usg.
To może być zmiana hormonalna,tłuszczak,może włókniak,przyrost gruczołu. Nie podejmę się jednoznacznej oceny przez internet.
Pawel19
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2016, o 00:34

Re: Guzek?

Post autor: Pawel19 »

Ale nie jest to nic groźnego? Mogę pójść na badanie kiedy indziej jak bede mieć wiecej czasu?
carboczar

Re: Guzek?

Post autor: carboczar »

Nie jest to pilne ale trzeba mieć na uwadze.
Pawel19
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2016, o 00:34

Re: Guzek?

Post autor: Pawel19 »

Dalej nie wiem co to jest, ale byłem u internisty i powiedziała że nie ma się czym martwić i nie jest to nic poważnego :)
Pozdrawiam.
Meneus

Re: Guzek?

Post autor: Meneus »

Nie można odległość jednoznacznie ocenić,jaśli lekarz w badaniu ocenia że nie ma problemu to może być jak wyżej:
carboczar pisze: zmiana hormonalna,tłuszczak,może włókniak,przyrost gruczołu
Pawel19
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2016, o 00:34

Re: Guzek?

Post autor: Pawel19 »

WIem, ze lekarz powiedział że nie trzeba sie denerwować ale co to jest ta " zmiana hormonalna / przyrost gruczołu " coś niebezpiecznego ? Tak w sumie to te zdjęcie co dalem wyżej jest troszkę przesadzone. Aparat " powiekszyl " narośl.
carboczar

Re: Guzek?

Post autor: carboczar »

Żadna z opisanych zmian nie jest groźna i nie wpływa na stan zdrowia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post