Przezroczysta/ biała wydzielina w oczach. ZSO wykluczony

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
2012-2012
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2017, o 13:15

Przezroczysta/ biała wydzielina w oczach. ZSO wykluczony

Post autor: 2012-2012 »

Witam. Od kilku lat po kilkanaście razy dziennie pojawia mi się w oczach przezroczysty, a niekiedy biały śluz w obu oczach. Muszę to wyjmować, bo jest to strasznie uciążliwe. Jest to taka rozciągliwa, lepka wydzielina. Około 3 lata temu byłam u okulistki, która bez żadnego testu stwierdziła zespół suchego oka, jednak żadne krople nie pomogły na mój problem. Ostatnio poszłam do jednego z lepszych okulistów w moim mieście, wykonał test Schirmera, który zespół suchego oka wykluczył. Zlecił wymaz z gardła, oczu oraz badanie na obecność nużeńca. Wszystkie wyniki ujemne. Miałam nadzieję, że po tych badaniach wreszcie się czegoś dowiem, ale niestety... Czy ktoś może podpowiedzieć jakie badania powinnam jeszcze zrobić? Kolejną wizytę u okulisty mam dopiero w marcu, więc poszłabym już z dodatkowymi wynikami... Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

P.S Nie przyjmuję żadnych leków.
carboczar

Re: Przezroczysta/ biała wydzielina w oczach. ZSO wykluczony

Post autor: carboczar »

Podane objawy faktycznie wskazują na zespół suchego oka. Co wskazuje na niewydolność gruczołów Meiboma, powinno się stosować krople nawilżające zawierające komponenty tłuszczowe i co dzień oczyszczać specjalnymi preparatami czy to w płynie czy chusteczkami (specjalne dla takiego stanu)
Należy pamiętać warunkach niekorzystnych(dym,powietrze suche) dla oka i o diecie z kwasami omega-3
jeśli to jest stan przewlekły może być konieczne zastosowanie okluzji punktów łzowych a też inne metody leczenia.
2012-2012 pisze:Czy ktoś może podpowiedzieć jakie badania powinnam jeszcze zrobić? Kolejną wizytę u okulisty mam dopiero w marcu, więc poszłabym już z dodatkowymi wynikami.
Zasadniczo wystarcza badanie w gabinecie ale czasem można wykonać wymaz z worka spojówkowego do badania mikrobiologicznego.
2012-2012
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2017, o 13:15

Re: Przezroczysta/ biała wydzielina w oczach. ZSO wykluczony

Post autor: 2012-2012 »

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie wymaz z worka spojówkowego miałam robiony. Wynik ujemny, wszystko w porządku. A możliwe by były to jakieś sprawy alergiczne? Na podstawie testu Schirmera lekarz wykluczył zespół suchego oka... Wczoraj znalazłam wpis na forum, że może to być sarkoidoza oczu, ale to raczej dość rzadka przypadłość.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post