Lyprinol – nowość w suplementacji chorób reumatycznych

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Lyprinol – nowość w suplementacji chorób reumatycznych

Post autor: Asystentka »

Lyprinol – nowość w suplementacji chorób reumatycznych
Na półce z lekami przeciwzapalnymi pojawił się niedawno nowy preparat - LYPRINOL. Jest to bezpieczny i skuteczny środek przeznaczony dla osób cierpiących z powodu bólu i ograniczenia ruchomości stawów, jak również astmy. LYPRINOL jest specyfikiem pochodzenia naturalnego, którym powinny zainteresować się osoby cierpiące na choroby reumatyczne, astmę, czy inne choroby o podłożu zapalnym.
Choroby reumatyczne - reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa czy artretyzm, prowadzą do poważnych uszkodzeń i zniekształceń w obrębie stawów pacjentów. Choroby te, początkowo objawiające się sztywnością czy bólem w obrębie stawów niestety mogą rozwinąć się do postaci, w której pacjent ma znaczne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Chorobom reumatycznym towarzyszy nieustanny ból, obrzęk stawów, trudności w poruszaniu się. Z czasem dochodzi do znacznych zmian deformacyjnych, a przez to do całkowitego unieruchomienia pacjenta. Badania ostatnich lat dowodzą, że schorzenia reumatyczne dotykają ponad 50% mieszkańców Europy i są najważniejszą z przyczyn wcześniejszego przechodzenia pacjentów na renty inwalidzkie. Powszechne kojarzenie reumatyzmu z wiekiem starszym jest błędne. Choroby reumatyczne często dotykają osób młodych, w sile wieku. Jedną z przyczyn rozwoju chorób reumatycznych jest stan zapalny przebiegający w obrębie stawu.

Dlaczego stan zapalny jest groźny?

Stan zapalny pojawia się w naszym organizmie jako odpowiedź na czynnik uszkadzający dany narząd czy tkankę. Czynnikami szkodliwymi w tym wypadku mogą być wirusy, bakterie, uraz mechaniczny. Rozwijający się proces zapalny, który objawia się bólem, zaczerwienieniem, opuchlizną, ma za zadanie szybko zlikwidować przyczynę problemu i zregenerować ewentualne uszkodzenia. Niestety zapalenie to "miecz obosieczny" i często w jego przebiegu dochodzi do uszkodzenia własnych tkanek organizmu. Dzieje się tak w przypadku niektórych chorób - np. artretyzmu reumatoidalnego. W przebiegu innych np. astmy czy alergii, dochodzi do niekontrolowanej odpowiedzi zapalnej. W tym świetle rozwijający się stan zapalny szkodzi nam, stąd istnieje konieczność stosowania leków przeciwzapalnych.

Czym jest Lyprinol

LYPRINOL to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Znajduje on swoje zastosowanie w postępowaniu dietetycznym osób z chorobami reumatycznymi tj. choroba zwyrodnieniowa stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów.

W swoim składzie Lyprinol zawiera jedyny w swoim rodzaju, stabilizowany ekstrakt z małża zielonego (Perna canaliculus). Ekstrakt ten to mieszanina tzw. wielonienasyconych kwasów tłuszczowych - elementów niezbędnych w naszej diecie oraz steroli morskich. Wiele badań naukowych wykazało, że zawarte w preparacie Lyprinol kwasy tłuszczowe wykazują aktywność przeciwzapalną po zastosowaniu u wymienionej grupy osób.
Dlaczego warto przyjmować Lyprinol?

Stabilizowany ekstrakt z zielonych małży (Perna canaliculus) zawarty w preparacie Lyprinol zawiera unikalną kompozycję lipidów wykazującą silne właściwości przeciwzapalne, co zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Jego działanie związane jest z blokowaniem powstawania tzw. mediatorów zapalnych, kluczowych elementów odpowiedzialnych za rozwój zapalenia. Co najważniejsze - Lyprinol wykazuje daleko większą aktywność przeciwzapalną, niż kwasy Omega-3 występujące w oleju z ryb czy z wiesiołka.

Przyjmowanie Lyprinolu przez dłuższy okres lub przewlekle nie przynosi działań ubocznych i jest on dobrze tolerowany.

Lyprinol zawiera ekstrakt z małży, który w procesie produkcji jest odpowiednio stabilizowany, dzięki czemu zachowuje swoją wysoką aktywność przeciwzapalną. Proces ekstrakcji małży jest innowacyjny i został objęty ochroną patentową.

W Polsce preparat ten zyskał uznanie wśród lekarzy specjalistów i jest polecany wspomagająco w stanach zapalnych.
Poniżej odpowiadamy na częste pytania pacjentów dotyczące tego specyfiku.

Dla kogo przeznaczony jest Lyprinol?

Jak już wspomniano wyżej preparat ten ma zastosowanie przeciwzapalne (reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, i inne choroby stawów). Być może zastosowanie Lyprinolu rozszerzy swój zasięg - obecnie producent jest w fazie zgłaszania kolejnych zastosowań.

Czy Lyprinol jest bezpieczny?

Produkt jest w 100% naturalny. Nie stwierdzono dotychczas żadnych niekorzystnych skutków przyjmowania Lyprinolu. Kwasy tłuszczowe są niezbędnym elementem diety człowieka, dlatego Lyprinol może być stosowany nawet przez osoby nie cierpiące z powodu stanów zapalnych. Specyfik ten można podawać dzieciom. Osoby uskarżające się na alergię na ryby lub owoce morza również mogą stosować Lyprinol, ponieważ zawiera czysty ekstrakt lipidowy pozbawiony białek, które mogłyby spowodować reakcję alergiczną.

Jak należy przyjmować Lyprinol?

Rekomendowana dawka, aby uzyskać maksymalny efekt, to 2 kapsułki Lyprinolu zażywane dwa razy dziennie przez pierwsze 4 do 8 tygodni, a następnie zmniejszenie dawki do 2 kapsułek zażywanych raz dziennie, najlepiej po posiłku. Warto pamiętać o regularnym przyjmowaniu Lyprinolu.

Jak długo trzeba czekać na pozytywne efekty działania Lyprinolu?

U większości pacjentów potrzeba kilku tygodni regularnego stosowania preparatu, aby osiągnąć spodziewany efekt.

Czy Lyprinol można zażywać z innymi lekami?

Tak - preparat ten nie wchodzi w żadne interakcje z innymi lekami zarówno tymi na receptę, jak i bez recepty. Dotyczy to również środków antykoncepcyjnych - stosowanie preparatu nie zmniejsza ich skuteczności.

Czy spożywanie małży przynosi taki sam korzystny efekt w terapii chorób o podłożu zapalnym, co przyjmowanie preparatu?

Decydując się na rozpoczęcie suplementacji Lyprinolem można zadać sobie pytanie - czy większych korzyści nie przyniosłoby spożywanie świeżych owoców morza. Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Kwasy tłuszczowe zawarte w małżach Perna canaliculus są niezwykle wrażliwe na utlenianie, które nieodwracalnie pozbawia je właściwości przeciwzapalnych. Tylko specjalna obróbka, zwana stabilizacją pozwala na utrzymanie tej aktywności, która gwarantuje maksymalne wykorzystanie właściwości preparatu Lyprinol. Ponadto produkty z małży mogą powodować reakcje alergiczne ze względu na wysoką zawartość protein, zawierają sól - która może być niewskazana dla osób będących na diecie, oraz najzwyczajniej - jako postać "surowa" są niewygodne w spożywaniu.

W jaki sposób pozyskuje się małże przeznaczone do przygotowania preparatu Lyprinol?

Małże te są hodowane w czystych wodach wybrzeży Nowej Zelandii (Marlborough Sounds). Następnie, po wyłowieniu są sortowane, co daje gwarancję, że tylko małże najwyższej jakości przeznaczone są do przygotowania preparatu Lyprinol. Takie małże są gotowe do obróbki, przewożone w temperaturze 4 st.C w odpowiednie miejsce i poddawane ekstrakcji w czasie krótszym niż 24 godziny od połowu.

Czy właściwości Lyprinolu były potwierdzone odpowiednimi badaniami naukowymi?

Tak - przeprowadzono szereg badań naukowych przez światowej sławy badaczy i instytucje naukowe, których celem było zidentyfikowanie i wyizolowanie aktywnych substancji zawartych w nowozelandzkim małżu Perna canaliculus oraz potwierdzenie ich właściwości przeciwzapalnych. W świetle tych badań wykazano znaczną poprawę u osób stosujących LYPRINOL.
Załączniki
Lyprinol.jpg
Lyprinol.jpg (27.46 KiB) Przejrzano 567 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post