Apteka tylko dla aptekarza

Smutne i śmieszne działania,propozycje zmian w służbie zdrowia
Asystentka

Apteka tylko dla aptekarza

Post autor: Asystentka »

M. Morawiecki: apteka nie tylko dla aptekarza. Będą zmiany w poselskim projekcie

Zmiany w poselskim projekcie dotyczącym rynku aptek zapowiedział dziś w „Jeden na jeden” TVN 24 wicepremier Mateusz Morawiecki. Będą dotyczyły zasady "apteka dla aptekarza".

Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią wicepremiera Mateusza Morawieckiego, możemy spodziewać się zmian w poselskim projekcie „apteka dla aptekarza”, nad którym w tej chwili pracuje Sejm. Chodzi o zapis, że właścicielem apteki może być jedynie farmaceuta. To jedna z kluczowych zmian, jakie miał wprowadzić poselski projekt nowelizacji ustawy prawo farmaceutyczne.

Właścicielem apteki nie tylko farmaceuta

- Rozmawialiśmy o tym na Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów i uzgodniliśmy, że apteka nie powinna być tylko dla farmaceuty – poinformował dziś wicepremier Mateusz Morawiecki. Zmiana jest kluczowa i ma dotyczyć jednego z najbardziej kontrowersyjnych zapisów w projekcie. Zgodnie z zapowiedzią Mateusza Morawieckiego na etapie prac w Sejmie z projektu zniknie propozycja, że właścicielem apteki może być tylko farmaceuta.

Zdaniem wicepremiera apteki nie powinny być traktowane jak zwykłe sklepy, ale gwarantować to będzie zatrudnienie w aptece farmaceutów. Jak zaznacza Morawiecki, nie muszą być oni koniecznie właścicielami aptek.

W tym tygodniu Sejm kontynuuje prace nad projektem

W tym tygodniu prace nad poselskim projektem będzie kontynuowała sejmowa Komisja do spraw deregulacji. Komisja Gospodarki i Rozwoju zajmie się natomiast przewidywanymi skutkami wprowadzenia zapisów tego projektu w życie.
Aleksandra Smolińska
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post