Złota godzina. Algorytmy postępowania w stanach nagłych u dzieci

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Złota godzina. Algorytmy postępowania w stanach nagłych u dzieci

Post autor: Asystentka »

Z przedmowy amerykańskich autorów książki Złota godzina. Algorytmy postępowania w stanach nagłych u dzieci:

Niniejsze wydanie (trzecie oryginalne) adresowane jest do odbiorców będących na "linii frontu" - sanitariuszy, ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy medycyny ratunkowej, chirurgów, anestezjologów i intensywistów. Kładziemy szczególny nacisk na wyjaśnienie kwestii jak to zrobić. Redaktorzy i autorzy tego podręcznika, w celu przekazania sprawdzonej wiedzy i mądrości czytelnikom, wykorzystali zasady medycyny opartej na dowodach naukowych oraz bezpieczeństwa.

Z przedmowy redaktorów wydania polskiego, dr hab. n.med. Bogumiły Wołoszczuk-Gębickiej oraz dr n.med. Marcina Rawicza do książki Złota godzina. Algorytmy postępowania w stanach nagłych u dzieci:

Oddajemy w Państwa ręce kompendium postępowania w stanach bezpośredniego zagrożenia życia u dzieci, napisane przez zespół doświadczonych lekarzy amerykańskich, którzy w 33 rozdziałach zawarli praktyczne instrukcje postępowania z krytycznie chorym dzieckiem.

Książka jest przeznaczona nie tylko do kieszeni fartucha początkującego lekarza dzieci, ale może okazać się pomocna dla doświadczonego pediatry czy też lekarza leczącego na co dzień ludzi dorosłych. W publikacji zawarto przejrzyste i dokładne instrukcje przydatne w różnych sytuacjach ratowania zdrowia i życia dziecka. Szansa, jaką daje złota godzina, przelatuje bowiem często jak meteor i może już więcej nie wrócić.

Dzieci na świecie są takie same, dotykają je podobne problemy i choroby, robią sobie krzywdę same i zadają im krzywdę dorośli - skorzystaliśmy więc z okazji, aby wykorzystać doświadczenia kolegów amerykańskich.

W Złotej godzinie przeczytamy, jak postępować z chorym lub rannym dzieckiem, jak zaopatrzyć drobne skaleczenia i wielką ranę, co zrobić w napadzie drgawek i napadzie astmy, jak zachować się po urazie ośrodkowego układu nerwowego, a jak po oparzeniu. Wskazówki są jasne i czytelne, nie pozostawiają zbyt wielu wątpliwości, a według naszej oceny – lekarzy, którzy całe swoje życie zawodowe spędzili wśród chorych dzieci – są bezcenne.

Z jasnych schematów postępowania wynika prosta i logiczna ścieżka leczenia, w tabelach zawarto dawki leków i sposoby ich podawania - wszystko napisane w taki sposób, aby nawet w stresie i nagłej potrzebie szybko dowiedzieć się, jak pomóc i nie zaszkodzić.

Zespół polskich tłumaczy i redaktorzy naukowi: dr hab. n.med. Bogumiła Wołoszczuk-Gębicka oraz dr n.med. Marcin Rawicz dołożyli wszelkich starań, aby oddać w pełni ducha i treści Złotej godziny. Postaraliśmy się również, aby tłumaczenie uwzględniło polskie warunki i realia, co znalazło odzwierciedlenie przede wszystkim w dołączonych do tekstu przypisach.
Załączniki
zlota-godzina-algorytmy-postepowania-w-stanach-naglych-u-dzieci.jpg
zlota-godzina-algorytmy-postepowania-w-stanach-naglych-u-dzieci.jpg (2.19 KiB) Przejrzano 790 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post