kaszel potem chrypka i utrata głosu

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Kieft14
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2016, o 11:39

kaszel potem chrypka i utrata głosu

Post autor: Kieft14 »

Witam

Rok temu luty-marzec przechodziłem okres w którym miałem straszne ataki kaszlu, chodziłem do lekarki pierwszego kontaktu i ładowałem w siebie antybiotyki tak na oko wg mnie. Potem gdzieś wyczytałem że należy sprawdzić stan płuc, zarzuciłem takim pomysłem i na wizycie w październiku przypomniałem lekarce o tym dziwny okresie który minął i zasugerowałem diagnostyke płuc, zrobiłem USG i wszystko ok. Po czym stwierdziła że to może było przez powietrze albo coś. Nastał 27 grudzień i utrapienie wróciło, masakryczny kaszel. Poszedłem do lekarki, przebadała mnie i stwierdziła że to przez smog, nie chce pisać co mi przepisała bo kurcze zapomniałem. Nastepnie 6 stycznia pojawiły sie inne objawy: chrypka i utrata głosu wiec udałem sie znowu do lekarki ale nie było mojej, wiec załapałem się do innej, po zbadaniu postawiła podobną diagnoze ze to od powietrza. Dostałem apo napro, clatra i levopront. Potem udałem sie do swojej i powiedziała mi to samo co zawsze oraz dała skierowania do laryngologa oraz recepte na 2x levopront. Udałem sie wiec do laryngologa, który przeprowadził wywiad, chwycił mnie za jezyk, kazał powiedziec ą, hę, ę, i przeglądał przełyk małym lusterkiem i powiedział że coś tam jest niezaleczone ale nie ma sie co martwić i przepisał pecto drill oraz metypred.

Troche poczytałem o tych lekach i dowiedziałem się że powinien lekarz zrobić wymaz a nie leczyć na oko to raz a dwa że są pewne zastrzeżenia co do tych leków.

Drodzy Państwo co Wy na to? nie truć się?
dimedicus

Re: kaszel potem chrypka i utrata głosu

Post autor: dimedicus »

My nie zajmujemy się leczenie przez internet więc decyzja należy do lekarza. Nie zawsze jest konieczny wymaz,wszystko zależy od tego co tam widział laryngolog.
Jeśli w osłuchaniu płuc i badaniu laryngologicznym nie ma nic ciekawego to można leki zastosować(owszem to może przejść po 10-15 dnia samo) ale czasem może dojść do nadkażeń
Proszę się nie sugerować skutkami ubocznymi, wszystkie leki tak mają co nie oznacza,że skutek wystąpi.
Stosować przez 7 dni i zobaczyć co się będzie działo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post