Silne bóle nóg przy osteoporozie

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Margaret
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2016, o 09:35

Silne bóle nóg przy osteoporozie

Post autor: Margaret »

Witam Wszystkich,
Mam 64 lata i rok temu dowiedziałam się, że mam silną osteoporoze (-37%). Przepisano mi lek Prolia w zastrzyku, który wzięłam pierwszy raz w grudniu zeszłego roku. Od 3 tygodni bardzo doskwiera mi stały, piekący ból kości piszczelowych, a także ból stawów; w kolanach i kostkach, przez co mam duże problemy z chodzeniem.
Nie wiem czy ma to związek z braniem leku Prolia, czy jest tego jakaś inna przyczyna. Bardzo byłabym wdzięczna jeżeli ktoś mógłby mi coś doradzić, bo jest to stały ból nie do zniesienia, a środki przeciwbólowe działają na bardzo krótko i niewiele pomagają.
dimedicus

Re: Silne bóle nóg przy osteoporozie

Post autor: dimedicus »

Jedną z przyczyn objawów bólowych nóg,może być właśnie stosowany lek(skutek uboczny) inna przyczyna jest pogłębiony stan osteoporozy(postępujący)
Stan demineralizacji,zwyrodnień pogłębia ten problem.Jeśli nie pomagają NLPZ lekarz może zlecić Kalcytoniny czy na krótko epioidy ale też leki z gr. miorelaksantów
Dodatkowo lekarz może zlecić rehabilitacje,która zmniejsza dolegliwości bólowe.
Margaret
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2016, o 09:35

Re: Silne bóle nóg przy osteoporozie

Post autor: Margaret »

Bardzo dziękuję za pomoc. W najbliższym czasie mam wizytę u lekarza i przekaże mu Pańskie rady. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post