Drętwienie zębów,bolące dziąsła,smak krwi w ustach

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
monika12xdd
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2016, o 07:25

Drętwienie zębów,bolące dziąsła,smak krwi w ustach

Post autor: monika12xdd »

coraz częściej mam dziwne dolegliwości z zębami i dziąsłami po lewej stronie górna i dolna szczęka,bolące żeby i dziąsła,smak krwi w ustach,byłam u wielu stomatologów i nikt nic nie wie,wczoraj byłam u kolejnego stomatologa z bolącymi i mrowiejącymi zębami i dziąsłami,dziąsła ok bez stanu zapalnego,zęby też ok,był malenki ubytek w ósemce dolnej ale od razu zrobiła mi zęba,wciąż czuję ból zębów i dziąseł
koronka

Re: proszę o pomoc

Post autor: koronka »

Najprawdopodobniej przyczyną pani problemów jest nadwrażliwość uzębienia. Takie objawy mogą być związane z cofaniem się dziąseł,niedostateczną higieną związaną z czyszczenie przestrzeni między zębowych(nitka) wskazane zmienić szczoteczkę z początku na miękką,zmienić pastę(zapewne zbyt mocno czyszczą szkliwo) Proszę unikać kwaśnych potraw,owoców cytrusowych,uzupełnić wit. A i E. oraz Aescin
Zakupić żele oraz płukanki do ust a z czasem powinno się poprawić. Pozdrawiam.
monika12xdd
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2016, o 07:25

Re: Drętwienie zębów,bolące dziąsła,smak krwi w ustach

Post autor: monika12xdd »

dziękuję za odpowiedz
monika12xdd
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2016, o 07:25

Re: Drętwienie zębów,bolące dziąsła,smak krwi w ustach

Post autor: monika12xdd »

troszkę czytałam o cofających się dziąsłach,ale nie mam czerwonych dziąseł co by wskazywało na stan zapalny,przy szczotkowaniu zębów krew nie leci,od roku używam szczoteczkę curaprox ultra sof 5460,pasta elmex sensitive z aminofluorkiem włącznie z płynem do płukania jamy ustnej elmex,rok temu miałam odsłonięte 2 szyjki zębowe, w górnej szczence po lewej i prawej stronie,jak byłam ostatnio u dentysty zrobić popsutą ósemkę to powiedziała że są zmiejszone odsłoniete szyjki zębowe,a smak krwi w ustach czuje rano po przebudzeniu
koronka

Re: Drętwienie zębów,bolące dziąsła,smak krwi w ustach

Post autor: koronka »

Ja nie wiem co się dzieje w pani jamie ustnej,nie mam możliwości oceny, tylko przedstawiam, możliwe stany. Ocenić można na fotelu.
proponuje jak wyżej witaminy i tabletki oraz zakupić płyn Eludril i żel Elugel
Pozdrawiam.
monika12xdd
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2016, o 07:25

Re: Drętwienie zębów,bolące dziąsła,smak krwi w ustach

Post autor: monika12xdd »

dziękuję za odpowiedz,ból zębów ustał po metafen zatoki,co do dziąseł to jeszcze troszkę pobolewa koło robionej z malutkim ubytkiem ósemki,w koło ósemki był taki biały nalot wziełam patyczekdo uszów i delikatnie przejechałam wokół ósemki aby ściągnąć ten nalot i ściągłam ale też na patyczku była krew,co to może być?czy ząb do usunięcia?
koronka

Re: Drętwienie zębów,bolące dziąsła,smak krwi w ustach

Post autor: koronka »

Na pewno jest stan zapalny,bardzo możliwe,że jest kamień nazębny,(trudno tu mi ocenić skoro nie widzę)
Proszę zastosować to co podałam. Można też płukać szałwią, na pewno nie zaszkodzi.
Pozdrawiam
bakra
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2017, o 12:38

Re: Drętwienie zębów,bolące dziąsła,smak krwi w ustach

Post autor: bakra »

Też podejrzewam u siebie osteoporoze. Tylko muszę się wybrać do jakiegoś stomatologa - znacie kogoś dobrego w okolicach Mordoru? Tak, aby wyrwać się w trakcie pracy...
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017, o 08:57 przez bakra, łącznie zmieniany 1 raz.
ailana
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 141
Rejestracja: 15 lis 2016, o 12:48

Re: Drętwienie zębów,bolące dziąsła,smak krwi w ustach

Post autor: ailana »

kejson pisze:Gdzie zwykle chodzicie do stomatologa? Najlepiej bez kolejki lub z krótkimi kolejkami - na NFZ, ale znając życie, to jest limit przyjęć więc prywatnie.
Nie wiem czy jest sens chodzić na nfz do stomatologa. Po pierwsze w Warszawie są spore kolejki. Może kolejek nie ma w mniejszych miastach, ale w Warszawie bardzo ciężko jest się dostać gdzieś na sensowną godzinę.

Poza tym prywatnie dają o wiele lepszej jakości plomby, a na tym się nie oszczędza. Ze swojej strony polecam zapisać się na wizytę w centrum medycznym Enel med:
REKLAMA
Awatar użytkownika
pela
Użytkownicy
Posty: 34
Rejestracja: 30 sty 2017, o 09:07

Re: Drętwienie zębów,bolące dziąsła,smak krwi w ustach

Post autor: pela »

Oj chyba będzie potrzeba wizyta...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post