Zioła na włosy i paznokcie

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

Zioła na włosy i paznokcie

Post autor: Asystentka »

Zioła na włosy i paznokcie - 5 zasad dzięki którym poprawisz ich wygląd

Promienna cera i błyszczące włosy są oznakami dobrego zdrowia. W pielęgnacji nie możemy jednak poprzestać na warstwie zewnętrznej. Skóra, włosy i paznokcie wymagają często odżywienia od wewnątrz.

Oto pięć zasad, dzięki którym naturalnie poprawisz ich wygląd:
1. Zioła na wypryski

Wypryski mogą świadczyć o nierównowadze hormonalnej, nadmiernym stresie lub stagnacji funkcji wątroby. Wątrobę, która jest głównym organem odpowiedzialnym za rozkładanie i pozbywanie się nadmiaru hormonów rozpuszczalnych w tłuszczach, można wspomóc wieloma ziołami. Jednym z nich jest estragon.
Jeśli wątroba nie funkcjonuje prawidłowo, hormony gromadzą się we krwi i zagrażają zdrowiu skóry.
Najbardziej znanymi ziołami wspomagającymi wątrobę jest mlecz, kurkuma, cytryna a także zielona herbata matcha. Pomagają one efektywnie rozkładać tłuszcze i zapewnić dawkę niezbędnych antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki.
2. Zioła na zdrowe włosy

Każda herbata zawierająca pokrzywę będzie miała wspaniałe działanie na włosy. To dlatego, że w pokrzywie jest dużo krzemu mineralnego, który w naturalny sposób pomaga wzmocnić keratynę, która jest budulcem włosów i paznokci. Dzięki temu stają się one silniejsze i mogą swobodnie rosnąć.
Przy braku równowagi hormonalnej i przemęczeniu włosy mogą stać się cieńsze, matowe a czasem nawet wypadać.
Ajurwedyjskie zioło shatavari pomaga zmniejszyć stres i unormować poziom hormonów. Wzmacnia ciało, jednocześnie normując cykl hormonalny. Ta roślina jest adaptogenem, co oznacza że pomaga ciału zaadoptować się do trudnych warunków.
3. Zioła dla zdrowej skóry

Zdrowa i gładka skóra wymaga efektywnej pracy wątroby. Organ ten odpowiada za oczyszczanie organizmu z toksyn, które mogą brać się z diety lub środowiska. To im zawdzięczamy wypryski i inne problemy ze skórą. Aby uzyskać pełną blasku, piękną cerę, trzeba mieć też pewność co do dostatecznie wysokiej ilości antyoksydantów w diecie.
Intensywnie żółta kurkuma, czyli „złota bogini” Indii, ma naprawdę cudowne właściwości. Nie tylko wspomaga zdrową pracę wątroby, ale też zawiera mnóstwo antyoksydantów chroniących komórki przed starzeniem. To idealne połączenie dla skóry, która promienieje zdrowym blaskiem.
4. Zioła, które umożliwią regenerację skóry nocą

Wiadomo od dawna, że wysypianie się jest najprostszym sposobem, by zapobiec przedwczesnemu starzeniu się. Niedosypianie odbija się na wyglądzie. Osoby, które mają ten problem można rozpoznać po cieniach pod oczami i wizualnie zmęczonej skórze.
Zioła takie, jak waleriana, trawa jęczmienna czy rumianek od wieków stosowane były jako naturalny środek relaksujący i pomagający osiągnąć nocą spokój umysłu. Osoby, którym trudno jest zasnąć lub przespać całą noc, dzięki nim poczują się bardziej wypoczęte.
W ten sposób łatwiej jest też zapomnieć o zmartwieniach i rozluźnić się przed snem.
5. Zioła na porost włosów

Jedną z najskuteczniejszych roślin stymulujących porost włosów jest pokrzywa. Równoważy ona poziom hormonów odpowiedzialnych za wypadanie włosów. Pokrzywa zawiera też dużo wartościowych pierwiastków, dzięki czemu odżywia włosy, działa naprawczo i zapewnia ich prawidłowe funkcjonowanie.
Żeń-szeń jest z kolei popularny z uwagi na działanie odżywiające. Pomaga, gdy organizm jest przemęczony, przepracowany lub zmaga się z niedoborami. Dzięki żeń-szeniowi łatwiej jest odzyskać naturalny wigor. Gdy ciało odzyskuję harmonię, z prawidłową siłą uruchamiają się zahamowane wcześniej procesy wzrostu. Również włosów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post