Jaka dieta? jakie ćwiczenia?

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
SupersxD
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2016, o 20:22

Jaka dieta? jakie ćwiczenia?

Post autor: SupersxD »

Witam .
Mam taki problem mam 12 lat , 180 cm wzrostu i ważę 83-85 kg .
Cz możecie mi polecić dobrą , skuteczną i szybką dietę ( najlepiej naturalną ).
Proszę o dość skuteczną dietę . Z góry dziękuję
I też ten celuit . Co powinienem jeść , a czego nie .
Super by było , jakby ktoś ułożył mi dietę : D
SuperS .
Dietka

Re: Jaka dieta? jakie ćwiczenia?

Post autor: Dietka »

Na początek proponuje wizytę u endokrynologa bo jak na 12 lat jesteś dość wysoki.A co do diety to w twoim przypadku jedz dużo produktów bogatych w wapń( przetwory mleczne;twaróg, ser żółty, kefiry, jogurty, mleko itp..)- dieta bogata w wapń do 19 roku życia zapewnia mocne zdrowe zęby i kości .Dużo świeżych warzyw i owoców( to źródło mikro i makroelementów niezbędnych do prawidłowego rozwoju i zdrowia zwłaszcza w okresie dorastania),białka( jajka, mięso, ryby, fasola, soja), węglowodany złożone( kasze, pieczywo pełnoziarniste, makarony itp). Co do cellulitu to unikać słodyczy, fast foodów,produktów słonych. Pic dużo wody mineralnej i zielonej herbaty no i oczywiście ruch.
SupersxD
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2016, o 20:22

Re: Jaka dieta? jakie ćwiczenia?

Post autor: SupersxD »

super
Dziękuję :)
Alevert
Użytkownicy
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 10:29

Re: Jaka dieta? jakie ćwiczenia?

Post autor: Alevert »

A czy takie herbatki ziołowe są pomocne przy zrzucaniu nadprogramowych kilogramów? Nie ukrywam, że chciałabym odrobinę schudnąć, wiem, że zdrowe odżywianie się i ruch to podstawa, ale czy warto wspomagać się takimi specyfikami? Słyszałam, że tabletki odchudzające są szkodliwe, ale ta herbata wygląda na zdrową, ma składniki takie jak: mięta pieprzowa, owoc kolendry, owoc kminku, owoc kopru włoskiego, kłącze kurkumy czy kłącze imbiru. Może więc warto pić tego typu preparaty, żeby trochę pobudzić pracę jelit i wątroby? Pozdrawiam
Agnieszka Krupa
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 18:55

Re: Jaka dieta? jakie ćwiczenia?

Post autor: Agnieszka Krupa »

Na pewno nie rób nic bez konsultacji z lekarzem.
dasz
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06

Re: Jaka dieta? jakie ćwiczenia?

Post autor: dasz »

Z herbatkami i innymi cud dietami trzeba uważać, bo można się nabawić zaparć jak w moim przypadku. Musiałam ratować się dicopegiem 10g, bo opróżniałam się co kilka dni. Bałam się, że do szpitala trafię. Teraz wcinam głównie warzywa, które mają dużo błonnika
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post