Niektóre kolejki do lekarzy już znikają

Smutne i śmieszne działania,propozycje zmian w służbie zdrowia
Asystentka

Niektóre kolejki do lekarzy już znikają

Post autor: Asystentka »

Pojawiają się głosy, że pracujemy zbyt wolno. Tymczasem konsekwentnie wdrażamy dobrze przygotowane zmiany w służbie zdrowia, jak choćby ustawę dotyczącą sieci szpitali czy likwidacji NFZ, w duchu dialogu społecznego – przekonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Pierwszym naszym sukcesem jest zatrzymanie komercjalizacji, a nawet prywatyzacji służby zdrowia, do której zachęcała wyraźnie PO – stwierdza minister.

Zdaniem Radziwiłła „niektóre kolejki już znikają”. – W kardiologii i ortopedii zaczęliśmy kontraktować świadczenia kompleksowe – mówi. – Pacjenci po zawale mają przez szpital zapewnioną opiekę kardiologiczną i rehabilitację kardiologiczną. Pacjent wypisany ze szpitala, ale wymagający jeszcze wsparcia, nie musi ustawiać się w kolejce, ale ma miejsce w poradni, która jest zintegrowana ze szpitalem, który go leczył. Analogicznie sytuacja wygląda w ortopedii.

Szef resortu zdrowia przekonuje, że „likwidacja NFZ to nie jest zmiana tabliczek, ale bezpośrednie wzięcie odpowiedzialności za zdrowie obywateli przez administracje państwową”. – Zniknie weryfikacja uprawnienia do korzystania z państwowej służby zdrowia. Nie będzie potrzebnych tylu ludzi, którzy dzisiaj się tym zajmują – mówi Radziwiłł. Dodaje jednak: – Duża część ekspertów i ludzi doświadczonych w procesie kontraktowania, pracę zachowa. Będziemy starać się racjonalizować politykę w zakresie zatrudnienia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post