Bóle i zawroty głowy, ból karku

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Anna11
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2017, o 12:55

Bóle i zawroty głowy, ból karku

Post autor: Anna11 »

Witam. Mam 25 lat ok. 4 lat zmagam się z dolegliwościami:
bóle głowy- głównie z tyłu ,
bóle karku,
zawroty głowy często przy schylaniu, czasem przy zawrotach głowy dochodzą dreszcze na karku,
problemy z pamięcią i koncentracją ,
osłabienie ,
problemy ze snem - ok 22-23 próbuję zasnąć i męczę się godzinę- dwie, coraz częściej budzę się w nocy przynajmniej raz, a gdy wstaję rano po ok 8-9 godz snu czuję się dalej śpiąca,
zdarzyło mi się kilka razy czuć się jakbym była pod wpływem alkoholu , kręciło mi się w głowie nawet gdy się położyłam, raz trwało to ok pół godziny i gdy poleżałam przeszło, innym razem trwało 2 godziny..
Około 3 lat temu szukałam pomocy u neurologa - diagnoza po rtg kręgosłupa szyjnego (o które musiałam ja prosić) spłycona lordoza szyjna- leczenie kroplami koniec badań.
W roku 2015 byłam u innego lekarza od razu dostałam skierowanie na badania i leki (w tym na rozluźnienie mięśni) , zrobiłam rtg odcinka szyjnego kręgosłupa opis " zniesiona lordoza kręg.C. Obniżona znacznie wys. przestrzeni m-k, cechy dyskopatii C5-C6. Obniżone nieco wys. sąsiadujących przestrzeni m-k. Drobne zm. zwyrodnieniowo-wytwórcze."
Robiłam również usg tętnic szyjnych - wynik będzie u lekarza. Czekam na TK głowy i dopiero wtedy będę miała wizyte u neurologa.
Co to może oznaczać?? Bardzo się martwię. Cały czas myślę. Już nie mam siły :( zdarzyło mi się pare razy mieć wysokie tętno ponad 100- być może to ze stresu. Dodam że mam również problemy ginekologiczne (podejrzenie endometriozy). Już naprawdę nie daje rady a nikt mnie nie rozumie.. Proszę o pomoc.
dimedicus

Re: Bóle i zawroty głowy, ból karku

Post autor: dimedicus »

Anna11 pisze:spłycona lordoza szyjna
może dawać takie objawy. Pierwsze to spojrzenie na kręgosłup szyjny, i tu może być przyczyna, badanie z 2015r tylko potwierdza ten kierunek.
Nie wiemy jak tam wyglądają przepływy tętnic okołoszyjnych a też mogą wpływać na podane objawy.Potrzebne są wszystkie wyniki dla oceny.
Anna11
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2017, o 12:55

Re: Bóle i zawroty głowy, ból karku

Post autor: Anna11 »

Pierwszy wynik w 2015 było "spłycona lordoza szyjna" a kolejne "zniesiona lordoza" czym to się różni?? A na usg tętnic szyjnych lekarz powiedział że nie jest dobrze ale jak zapytałam co dokładnie to powiedział że wynik będę miała u swojego lekarza. Tk głowy będę miała w przyszłym tygodniu, jak dostanę wynik to wtedy do neurologa
dimedicus

Re: Bóle i zawroty głowy, ból karku

Post autor: dimedicus »

Anna11 pisze: "spłycona lordoza szyjna" a kolejne "zniesiona lordoza" czym to się różni??
niewielka różnica z tym że stan wskazujący na mocniejsze objawy czyli pogorszenie.
Anna11
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2017, o 12:55

Re: Bóle i zawroty głowy, ból karku

Post autor: Anna11 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dobrze ze niewielka różnica. Napiszę jak będę miała wyniki innych badań.
Anna11
Użytkownicy
Posty: 9
Rejestracja: 3 lut 2017, o 12:55

Re: Bóle i zawroty głowy, ból karku

Post autor: Anna11 »

Witam. Badanie Tk głowy - wynik prawidłowy. Usg tętnic szyjnych jakieś zniekształcenie ale neurolog mówi że do tego się nie przyczepia bo to od tych zmian w kręgosłupie szyjnym. Rozpoznanie - zespół szyjny "ucisk korzeni nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych w zaburzeniach krążka międzykręgowego(m50-m51+)". Mam skierowanie na rehabilitację, do tego leki przeciwbólowe. Od kilku dni śpię na poduszce ortopedycznej i jest dużo lepiej :-)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post