Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Magdad33
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 3 lis 2016, o 19:46

Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii

Post autor: Magdad33 »

Witam,
Nie dawno miałam robioną kolonoskopię i oto jej wynik: W obejrzanym odcinku jelita nie stwierdziłem zmian patologicznych.W kanale odbytu gojące się pęknięcia anodermy.I moje pytanie czy z tymi pęknięciami należy ""coś " robić czy samo zagoi się??
Proszę o pomoc i odpowiedz
Pozdrawiam
Magda
dimedicus

Re: Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii

Post autor: dimedicus »

Magdad33 pisze:I moje pytanie czy z tymi pęknięciami należy ""coś " robić czy samo zagoi się??
Oczywiście nie można pozostawić samemu sobie
Stosujemy leczenie zachowawcze a podstawą jest zmniejszenie objawów bólowych,dalej zmiękczenie stolca z urugolowaniem wypróżnień oraz leki obniżające napięcie zwieracza odbytu
(dieta przy zatwardzeniach) w dziale diet.
Trochę podobny temat jest poruszany TU
Magdad33
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 3 lis 2016, o 19:46

Re: Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii

Post autor: Magdad33 »

Nie mam problemów w wypróznianiem sie.Czasem ten stolec twardy jest.Nic nie boli mnie.
dimedicus

Re: Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii

Post autor: dimedicus »

Trzeba wszystko robić aby zmiękczyć stolec,utrudnione wypróżnianie,wysiłkowe będzie stwarzać taki stan pękania śluzówki.
Magdad33
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 3 lis 2016, o 19:46

Re: Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii

Post autor: Magdad33 »

A nieleczone do czego może doprowadzić?
dimedicus

Re: Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii

Post autor: dimedicus »

Jeśli zmiany będą się powiększać mogą wystąpić stany zapalne a następnie nadżerki, wrzody,polipy itd...itd
Magdad33
Użytkownicy
Posty: 17
Rejestracja: 3 lis 2016, o 19:46

Re: Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii

Post autor: Magdad33 »

pije lactulosę by zmiękczyć kał i mam czopki z papaveryna. Czy to pomoże i zaleczy ?
dimedicus

Re: Proszę o interpretację wyniku kolonoskopii

Post autor: dimedicus »

Magdad33 pisze:pije lactulosę by zmiękczyć kał i mam czopki z papaveryna. Czy to pomoże i zaleczy ?
Przede wszystkim nie należy przesadzać z dłuższym stosowaniem lactulosum(uzależnia) podobnie jak czopki
powinno pomóc ale dodatkowo dieta i dużo płynów szczególnie kompoty z suszonych śliwek czy innych owoców
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post