zespół WPW i obnizony potas

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
Dorota_87
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 16:02

zespół WPW i obnizony potas

Post autor: Dorota_87 »

Witam, kilka miesięcy temu wykryto zespół WPW . Mam za sobą nieudaną ablację z powodu niemożności wywołania preekscytacji. Z powodu częstych odwiedzin na SOR-e załozono mi event EKG .
Wyniki:
HR:
Uderzenia normalne : 489197
Min. HR 51/min
Maks HR 152/min
Śr HR 87/min

Liczba tachykardii : 868
najdluzsza : 0:22:17
Liczba bradykardii 387
najdluzsza : 0:7:31


Arytmie komorowe

Łącznie VE : 13
Arytmie nadkomorowe
Łącznie SVE 64

OPIS
Cechy zespołu preekscytacji:
PQ 0.8-01 sek
QTC 0.4 sek
QRS 0.14-0.16 sek

Zarejetesrowano ok 489 197 zesp. QRS ( ok 10045 w ciasgu doby ) W czasie badania ( 4 dni 21 godz) rytm zatokowy .


Wypisałam to co wydaje mi się byc najważniejsze .
Co mnie zdziwiło...igdy wczesniej nie miałam bradykardii ( mialam kilka razy holter całodobowy) .

Generalnie od jakiegos czasu dziwnie się czuję . Zazwyczaj jestem osobą żywą i pełną energii, która ma tyle powera ,że nie wie za co ma się zabrać ale od ok kilku tyg często jest mi słabo , mam lekkie zawroty głowy, czuję się senna, ociężała i w ogóle nic mi się nie chce. A z łozka mnie podnieść nawet kijem się nie da :O.
Z tego wiem mam problemy z potasem . Szybko mi ucieka mimo iż nie stosuje leków moczopędnych , przeczyszczających itp. Staram się brać regularnie Potazek .
Z tym,że lekarze na SOR patrza na mnie jak na oszustkę :cry: i dziwią się ,że mimo iż nie mam rewolucji zołądkowych itp spada mi potas ( np 1,5 tyg przed ostatnim pobytem na SOR mialam robione wyniki : potas i sód był w normie a juz na SOR był duzo poniżej. )

Co może być przyczyną uciekania potasu ? oprocz takich typowych przyczyn ?
Kiedy miałam eventa dzwoniono do mnie z Centrum Obslugi , powiedzieli abym jechala na SOR .Fakt ,że źle sie czulam ale nie pojechałam ponieważ czułam,że przyczyna mozę byc spadek potasu . Nie mialam siły tlumaczyć już,że nie wiem dlaczego mi tak spada . Ponadto akurat wtedy 1 raz miałam dziwne objawy : mimo,że lekarz mówił iż wystepuję tachykardia , nie odczuwałam na początku arytmii , potem może lekką ale to mi az tak nie przeszkadzało juz bardziej troszkę się zaniepokoiłam gdyż miałam gorącą twarz, czułam ciepło na twarzy a reszta ciała była zimna i sie trzęsłam .

I czy owe wyniki są niepokojące?

Będę wdzięczna za pomoc.

P.S. I tak jeszcze z czystej ciekawości. Zazwyczaj na SOR podawano mi neorelanium , metocard i PWE + KCL + MGSO4 a ostatnio podano dodatkowo 500 5% glukozy. Dlaczego i po co?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post