Podwyższone ciśnienie na tle nerwowym

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
arczi_meister
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2017, o 17:21

Podwyższone ciśnienie na tle nerwowym

Post autor: arczi_meister »

Dzień dobry, zwracam się do Państwa z pewnym problemem. Staram się o przyjęcie do czynnej slużby zawodowej w wojsku. W najbliższym czasie (1/2 tygodnie) udam się na komisję lekarską, w której musze przejść tzw. obiegówke z lekarzami. Taką komisję zaliczyłem pozytywnie dwa razy z rzędu w 2014 i 2015 r., gdy starałem się do WSOWL we Wrocławiu. Mój problem skupia się na pomiarze ciśnienie, ponieważ otrzymuje zarówno prawidlowe wyniki które znajdują się w granicach 120-130/70-80. Jednak zdarza mi się mieć również normy, które mnie mogą zdyskwalifikować. Kontrolnie zacząłem sobie od pewnego czasu mierzyć i od tego czasu gdy zaczęły pojawiać się wyższe wyniki, każde następne mierzenie sprawia, że czuje się jakbym grał w rosyjską ruletkę. Udałem się na badania. Początkowo na podstawie ekg ustalono tachykardia, a następnie udałem się na badania morfologia, biochemia oraz tarczyca. Wyniki wyszły wszystkie prawidłowo, bez jakichkolwiek odchyleń. Dodam również, że nie odczuwam jakichkolwiek kłóć,bólów w okolicach serca, klatki piersiowej,czy głowy Lekarz stwierdził, że się za bardzo denerwuje, że jest to na tle nerwowym z mojej strony. Przepisal mi milocardin. Po tym, uspokoilem się i ciśnienie było zadowalające do momentu gdy dowiedzialem się, że mam zgłosić się po skierowania na komisje lekarska. Wrócił stres i lekka nerwówka. Moje pytanie jest takie jak to będzie wyglądać jezeli przy pomiarze cisnienie wyskoczy wyzsze niz powinno? Co jeżeli badanie holterem równiez zawiedzie? Komisja skieruje mnie na wykonanie badania np: tarczycy lub nerek? Słyszałem właśnie o takim przypadku osoba taka została dopuszczona jako zdolny, a w adnotacji bylo napisane tachykardia na tle nerwowym. Jednak nigdy nic nie wiadomo. Prosiłbym o jakąś jakąkokwiek odpowiedź w moim temacie. Pozdrawiam
dimedicus

Re: Podwyższone ciśnienie na tle nerwowym

Post autor: dimedicus »

Są stałe kryteria oceny zdolności do służby wojskowej w tym zawodowych żołnierzy
kategoria A - Łagodne nadciśnienie tętnicze okresu pierwszego
w tym konkretnym przepadku,jest to wzrost ciśnienia na tle nerwicowym ale bardziej stresu,więc nie powinno być problemu z przyjęciem.(nie pić płynów przed badaniem, lekkie środki uspokajające)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post