Lekarze z łatwiejszym dostępem do informacji

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Lekarze z łatwiejszym dostępem do informacji

Post autor: Asystentka »

Veeva Systems [firma specjalizująca się w przetwarzaniu danych w tzw. chmurze i aplikacjach dla firm farmaceutycznych i branży life science- przyp.red.] wraz z grupą liderów IT, marketingu i sprzedaży z AstraZeneca, Novartisu, Biogenu, Allerganu, Pfizera, GlaxoSmithKlein pracuje nad innowacyjnym rozwiązaniem technologicznym przesyłania danych, które umożliwi lekarzom specjalistom dostęp do informacji na temat leków i terapii potrzebnych do świadczenia lepszej opieki pacjentom.
Patrick Retif, starszy kierownik działu IT z firmy Allergan twierdzi, że ujednolicenie pewnych systemów przemysłowych sprawi, że wymiana informacji między profesjonalistami z ochrony zdrowia a pracownikami life science będzie bardziej efektywna. Align Biopharma przyczyni się do wyrównania zaangażowania firm w działania digitalowe i dostęp do informacji, co wpłynie na lepsze doświadczenia wspólnych dla nas klientów, dodaje Retif.
Rozwój medycyny szytej na miarę wywołuje m.in. potrzebę informacji szytej na miarę. Lekarzom potrzebna jest aktualna i spersonalizowana wiedza na temat nowoczesnych leków, by można było mówić m.in. o efektywnie rozwijanej idei patient empowerment [zaangażowanie pacjentów w terapie-przyp.red.]. Grzechem byłoby nie wykorzystać potencjału firm biofarmaceutycznych do stworzenia cyfrowej technologii ułatwiającej lekarzom to zadanie.
Na początku twórcy projektu skoncentrują się na dwóch rodzajach standardów technologicznych, które usprawnią przepływ informacji i uproszczą pracę lekarzom. Pierwszy to identity management
[zarządzanie prawami dostępu do źródeł informacji, webinarów, portali internetowych i in.-przyp.red.], drugi dotyczy specyfikacji preferencji komunikacyjnych specjalisty z każdą firmą biofarmaceutyczną.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post