VISOLVIT Junior przy niedoborze witamin

Leki, wskazania, działanie, skutki uboczne, interakcje leków.Leki zalecane do leczenia.Środki spożywcze bezglutenowe
Asystentka

VISOLVIT Junior przy niedoborze witamin

Post autor: Asystentka »

Visolvit stosowany jest w profilaktyce niedoborów witamin. Stany zwiększonego zapotrzebowania na witaminy, takie jak rekonwalescencja po przebytych chorobach, antybiotykoterapii, chemio- i radioterapii, zabiegach chirurgicznych.

Skład:
1 saszetka zawiera 2000 j.m. witaminy A, 400 j.m. witaminy D3, 1 mg witaminy B1, 1 mg witaminy B2, 1 mg witaminy B6, 5 ľg witaminy B12, 100 mg witaminy C, 10 mg nikotynamidu, 2 mg pantotenianu wapnia. Preparat jest dostępny w 2 smakach: pomarańczowym i truskawkowym.

Działanie:
Wielowitaminowy preparat do sporządzenia musującego napoju o orzeźwiającym smaku. Zawiera zespół witamin niezbędnych do prawidłowego przebiegu podstawowych procesów metabolicznych i rozwoju młodego organizmu.

Wskazania:
Profilaktyka niedoborów witamin. Stany zwiększonego zapotrzebowania na witaminy, takie jak rekonwalescencja po przebytych chorobach, antybiotykoterapii, chemio- i radioterapii, zabiegach chirurgicznych, urazach mechanicznych i rozległych oparzeniach; przewlekłe i ostre zakażenia; przewlekłe, wyniszczające stany chorobowe, stany fizycznego wyczerpania organizmu, stres, okresy zwiększonego wysiłku fizycznego i umysłowego; stosowanie diet eliminacyjnych. Preparat jest przeznaczony dla dzieci po ukończeniu 3 r.ż.
VISOLVIT-Junior-smak-pomaranczowy-x-10-saszetek.png
VISOLVIT-Junior-smak-pomaranczowy-x-10-saszetek.png (22.85 KiB) Przejrzano 875 razy
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu, hiperwitaminoza A lub D, hiperkalcemia, zespół złego wchłaniania.

Ciąża i okres karmienia piersią:
Ostrożnie stosować w ciąży (maksymalna dopuszczalna dawka dobowa witaminy A łącznie z podażą z dietą wynosi w ciąży 5000 j.m.). W okresie karmienia piersią nie należy przekraczać dawki 2 saszetek preparatu na dobę.

Dawkowanie:
Doustnie (po rozpuszczeniu zawartości saszetki w 3/4 szklanki chłodnej wody). Dzieci 3-11 lat: 1 saszetka na dobę; młodzież 12-17 lat: 1-2 saszetki na dobę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post