Mój ojciec był na radioterapii a teraz ma isć na chemioterap

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
MartaZielinka
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2016, o 21:02

Mój ojciec był na radioterapii a teraz ma isć na chemioterap

Post autor: MartaZielinka »

Mój ojciec od ponad roku ma raka krtani.W zeszłym roku w marcu wrócił ze szpitala z radioterapii i było ok.po jakimś czasie zaczął się zapominać.Niestety miesiąc temu był w szpitalu ponieważ zaczął mdleć i tracić przytomność. W szpitalu okazało się że ma przerzut do wątroby i cienie na płucach.Jego stan się pogorszył nie może chodzić, jest bardzo osłabiony.Po wizycie u prowadzącego jego chorobę został skierowany na chemioterapię w naszym szpitalu.Jednak na drugi dzień po tej wizycie nic nie pamiętał z tej wizyty (nie wiem może dlatego że to był dla niego ogromny wysiłek przejść kilkaset metrów) niestety w ten dzień go powykręcało tzn był powykrzywiany nic nie mówił patrzył w jeden punkt zero kontaktu z nim.od tamtej pory dziwnie się zachowuje. W nocy spalił obiad (musieliśmy wietrzyć cały dom o 4 rano),a o 7 pociął cała swoja pościel,spodnie,kurtkę i twierdził że mu zięć pomagał wyjąć kołdrę z poszewki co oczywiście to nie prawda.Do tego twierdzi że mu jakieś robaki z ręki wychodzą.Po jakimś czasie nic nie pamięta. Czym takie zachowanie może być spowodowane?
dimedicus

Re: Mój ojciec był na radioterapii a teraz ma isć na chemiot

Post autor: dimedicus »

Proszę Pania,trudno ocenić stan,objawy wskazują na zespół paranoidalny,zaburzenia pracy mózgu,bardzo możliwy wylew.Bez badań nie można ocenić. Bezwzględnie skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
MartaZielinka
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2016, o 21:02

Re: Mój ojciec był na radioterapii a teraz ma isć na chemiot

Post autor: MartaZielinka »

Byliśmy u lekarza kazał zrobić tk głowy.Wynik jest następujący rozpoznanie kliniczne ze skierowania:podejrzenie meta do mózgu.
Badanie tk wykazuje uogólnione zaniki korowe i zaniki podkomorowe CUN.Widoczne są zaniki móżdżku.Polipowate zgrubienie śluzówki lewej części zatoki klinowej oraz zatok szczękowych.
Mogę prosić o wyjaśnienie tego opisu badania??
dimedicus

Re: Mój ojciec był na radioterapii a teraz ma isć na chemiot

Post autor: dimedicus »

Nie będę ukrywał nie jet to stan dobry,leczenie nie rokuje poprawy a zmiany będę postępujące.

Zmiany w centralnym układzie nerwowym(efekty już są widoczne)podejrzenie przerzutów nowotworowych do mózgu.Trudno mi oceniać czy jest sens przeprowadzania zabiegu polipektomii,w tym stanie nie.Obecność krwi w moczu wskazuje na uszkodzenie układu moczowego w jakim zakresie(nie mogę określić czy to tylko z powodu stanu zapalnego,chociaż nie sądzę a raczej wskazuje na inne przyczyny)
Rokowania nie są dobre.
MartaZielinka
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2016, o 21:02

Re: Mój ojciec był na radioterapii a teraz ma isć na chemiot

Post autor: MartaZielinka »

W takim razie co jeszcze może nas czekać?I jeśli można to określić to ile czasu mu zostało?
dimedicus

Re: Mój ojciec był na radioterapii a teraz ma isć na chemiot

Post autor: dimedicus »

Ocena jest zbyt poważna aby oceniać tak postawione pytanie, na podstawie tylko tego co tu napisano.Jest potrzeba znajomości historii choroby,postępów,wyników itd.A w tej sprawie może tylko oceniać lekarz na miejscu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post