Likwidacja NFZ zgodnie z planem?

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Likwidacja NFZ zgodnie z planem?

Post autor: Asystentka »

Zapytaliśmy dziś ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła czy w związku z przesunięciem terminu wejścia w życie ustawy o sieci szpitali, przesunie się też termin likwidacji NFZ.

Zdaniem ministra zdrowia K. Radziwiłła, przesunięcie o trzy miesiące wejścia w życie ustawy o sieci szpitali, nie ma wpływu na inne plany resortu zdrowia. Również te, dotyczące likwidacji NFZ. – W tej chwili ustawa o likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia nie jest jeszcze gotowa, ale kończymy prace nad nią – powiedział nam K. Radziwiłł. W ocenie szefa resortu zdrowia sieć szpitali może funkcjonować niezależnie od modelu organizacji płatnika.

Przed MZ i NFZ sporo pracy

Decyzja rządu o wdrożeniu ustawy o sieci szpitali dopiero od 1 października, ma swoje konsekwencje. Oznacza to między innymi, że do końca czerwca NFZ musi jeszcze aneksować wszystkie dotychczasowe umowy ze szpitalami i przychodniami. W większości będą one obowiązywać tylko przez trzy miesiące – do czasu wejścia w życie ustawy o sieci szpitali. Ale w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej i w rehabilitacji kontrakty zostaną zawarte jeszcze na rok. Wdrożenie nowych zasad finansowania szpitali – jak przy każdej dużej reformie - na pewno nie odbędzie się bez kłopotów. Czy w tej sytuacji resort zdrowia na pewno zdąży z likwidacją NFZ z końcem tego roku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post