RELACJE RODZINNE W ANOREKSJI I BULIMII PSYCHICZNEJ

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

RELACJE RODZINNE W ANOREKSJI I BULIMII PSYCHICZNEJ

Post autor: Asystentka »

Praca ta jest bardzo interesującą pozycją w literaturze naukowej dotyczącej problemów zaburzeń odżywiania się. Jest ciekawa jako źródło wiedzy o dotychczasowych badaniach w tej dziedzinie, jest ciekawa ze względu na pomysł badań i uzyskane wyniki, wreszcie – jako oryginalny wkład w lepsze rozumienie etiologii zaburzeń odżywiania się, a w konsekwencji – w doskonalenie metod leczenia tych zaburzeń.
Z recenzji prof. dr. hab. Jana Czabały

Prezentowana książka stanowi kontynuację moich wieloletnich zainteresowań i badań w zakresie zaburzeń odżywiania się oraz problematyki rodzinnej. Moje doświadczenia jako terapeuty rodzinnego, często pracującego z rodzinami osób chorujących na zaburzenia odżywiania się, stały się inspiracją do podjęcia badań omawianych w tej publikacji. (…) Obszarem zainteresowania objęta została, z jednej strony, problematyka więzi i autonomii w rodzinach pochodzenia pacjentek i w rodzinach pochodzenia ich rodziców, z drugiej – ocena funkcjonowania rodziny jako całości, wzajemna ocena relacji pacjentek z ich rodzicami i wreszcie ocena relacji małżeńskiej rodziców pacjentek.
Ze wstępu autorki

Dr nauk humanistycznych Barbara Józefik jest adiunktem w Collegium Medicum UJ, kierownikiem Ambulatorium Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Psychoterapeutka, superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego, współzałożycielka Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP i jej aktualna przewodnicząca. Autorka licznych publikacji dotyczących zaburzeń odżywiania się, psychoterapii i terapii rodzin, członkini Americam Family Therapy Association. Prowadzi szkolenia w zakresie terapii rodzin.
Załączniki
relacje-rodzinne-w-anoreksji-i-bulimii.jpg
relacje-rodzinne-w-anoreksji-i-bulimii.jpg (17.77 KiB) Przejrzano 617 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post