Ból oka po zachlapaniu farbą po długim czasie

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
Kudii
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2017, o 19:21

Ból oka po zachlapaniu farbą po długim czasie

Post autor: Kudii »

Witajcie , zastanawiam sie, czy obecny ból oka (uczucie jakbym miał rzęsę w rogu oka (tym przy nosie)) ,miałby jakiś związek z pryśnięciem kropelki farby w oko ,które po incydencie popiekło z 10 minut i przestało ,dalej było okej ,nie czułem nic .Farba zasycha w szybkim tempie (sucha w 20 min przy 20*C).
Obecnie stosuje starazolin kropelkę co 3 godziny ,jedyne co czuję to dyskomfort na górej powiece na 1/2 jej powierzchni taką ociężałość ,czasem w rogu oka ,zastanawiam sie co się dzieje,bo tyle dni po zapryskaniu farbą i coś zaczęłoby sie dziać dopiero teraz ,dziwna sprawa wg. mnie. Prosze o poradę.

Ból oka miałem przedwczoraj wieczorem ,wczoraj było okej i dziś.

Mam jeszcze Tobrosopt ,ale leży już 2 lata po wyciągnięciu opiłków z tego oka .
carboczar

Re: Ból oka po zachlapaniu farbą po długim czasie

Post autor: carboczar »

Zapewne jakiś stan zapalny,podejrzewam,że pan dosyć pocierał i sprawdzał te odczucia i dlatego zatarł oko. Proszę robić okłady np z rumianku(o ile nie jest się uczulonym) albo z woreczków po zaparzonej herbacie a miedzy czasie stosować krople.
Kudii
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2017, o 19:21

Re: Ból oka po zachlapaniu farbą po długim czasie

Post autor: Kudii »

Dziękuję za tak szybką odpowiedź.Wątpiłem w to ,ze to może być od tej farby, raczej bolałoby non stop od tamtego momentu, kiedy zaschłaby mi ,,w oku'.
To fakt trę mając nadzieje ,ze to tylko rzęsa a tym pogarszam sytuację ,kiedy zakroplę problem znika.
Dostrzegłem ,ze kiedy spoglądam w prawo i mrugam wtedy nie boli nic a nic ,kiedy spojrze w lewo w prawym oku czuję ból w okolicy kącika przy nosie ,mam tam w kąciku takie białe ,może nawet nieco wyraźniejsze niż zawsze ,ale odkąd pamiętam jest tam takie coś jak biała wzdymka z ,,trądziku' .

Może być to z woreczków po owocowej herbacie ? po jakim czasie powinno ustąpić stosujac woreczki ? (orientacyjnie,bo nie wiem czy to pomaga odrazu czy trzeba poczekać na efekty)
dimedicus

Re: Ból oka po zachlapaniu farbą po długim czasie

Post autor: dimedicus »

Kudii pisze:Może być to z woreczków po owocowej herbacie ?
,nie
Z opisanych objawów wynika że jednak jest stan zapalny, stosując zalecenia w ciągu 3 dni powinny być widoczne rezultaty, jeśli nie trzeba wykonać badania,lekarz zleci mocniejsze leki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post