Drobne węzły chłonne u dziecka

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
Aniajanowiec
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2016, o 11:19

Drobne węzły chłonne u dziecka

Post autor: Aniajanowiec »

Witam,mam pytanie,mam 8 letniego syna i juz kilka dobrych lat dziecko ma na szyjce tak z boku drobnego węzelka,jest jal na moje oko wielkoscie tic taca,nie boli go,jeat ruchomy,jak obruci głowę w bok widoczny gołym okiem,czy tak może byc?czy gdyby było cos powaznego to by sie coś juz z tego rozwinęło?morfo robie co pol roku-rok zawsze wychodzi idealna wręcz.Proszę mi powiedziec jak wygladaja wezly nowotworowe,czy są wielkich rozmiarów?Proszę o poradę
AniaJ
dimedicus

Re: Drobne węzły chłonne u dziecka

Post autor: dimedicus »

Jeśli wyniki OB oraz morfologia jest dobra nie ma powodu do niepokoju.Czy to co zaobserwowano jest powiększonym węzłem,nie wiem,tego nie da się na odleglość ocenić.To pediatra w badaniu palpacyjnym może diagnozować.Być może to jakaś zmiana skórna.
Mozna wykonać usg tego miejsca.
Aniajanowiec
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 sty 2016, o 11:19

Re: Drobne węzły chłonne u dziecka

Post autor: Aniajanowiec »

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.Dziecko generalnie to okaz zdrowia,aktywny, czasami nawet za... Nad czym od czasu do czasu również ubolewam. Ostatnią morfo robilam w maju, OB 7,reszta parametrów w normie,oczywiscie wyniki konsultowalam z lekarzem. A jak wygladaja węzły nowotworowe?słyszałam, że osiągają duze rozmiary,niektórzy mówią o wielkości śliwki,inni pomarańczy

_________________
AniaJ
dimedicus

Re: Drobne węzły chłonne u dziecka

Post autor: dimedicus »

Węzły chłonne mogą osiągać duże rozmiary,w poważniejszych zmianach nawet do 10 cm
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post