Spastyka przy DPM

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Awatar użytkownika
Halszka
VIP
VIP
Posty: 726
Rejestracja: 21 lis 2015, o 18:48

Re: Spastyka przy DPM

Post autor: Halszka »

Po prawie 5 miesiącach od operacji po endo niestety postepów nie ma.Nadal siedzenie w wózku.Mimo prowadzonej ciągłej rehabilitacji 3 x w tygodniu poprawy specjalnej nie ma.Widoczny problem siedzi w głowie.Nadal zwiększone jest napięcie mięśni mimo przyjmowania Sirdalud 4 mg w dawce 2 x po półtabletki Venlectine 1 x 150mg i 1 x 75 mg dziennie oraz Abofam 3 x po pół tabletki.
Tydzień temu miała ostrzyknięcie Toksyną botulinową-2 ampułki w udo .Za tydzień ma mieć założony gips w celu wyprostowaniu nogi w kolanie kolejny etap terapii.Termin do neurologa przedłuża sie przez chorobę lekarki.Zaczęłam rozglądać sie za innym neurologiem z myślą o takim ,który ma doświadczenie w DPM,ale np w necie nie ma takiej informacji.Profesor ortopeda podał nazwisko neurologa dr Adama Niezgody.Z opinii ,które czytałam to mnie nieco odstrasza i sam dr nie podaje takiej specjalizacji.Psychiatra nie sugeruje konsultacji z neurologiem.
Czuję sie coraz bardziej bezradna.Czy jest ktos ,kto może mi pośrednio pomóc ?Wciąz mam wrażenie,żedotychczasowe leczenie nie przynosi efektów.wiem że potrzeba czasu,ale odnoszęwrażenie jakby to były wciąż pół środki.Z drugiej strony brak jej woli staje sie pracą na ugorze.
W rozmowie z rehabilitantem -stwierdza maleńki kroczek do przodu po jego 5 tygodniach pracy :roll: .Jednak bezczynne siedzenie w wózku z nogą podwiniętą wciąż powoduje jej przykurcz i słabe krążenie.Chciałabym trafić do neurologa przed założeniem gipsu,a kolejny raz przełożono mi termin wizyty na dzień później czyli juz po założeniu gipsu.
Jutro mamy pójść na wizytę do psychloga tez przez chorobę psychologa przełożona na dalszy termin.
Wszystko wydłuża się i nie widzę postępu.Powrót do jej upragnionego mieszkania to chyba już tylko jest symboliczny,bo z jej strony nie widać żadnej mobilizacji.
Napięcie mięśni nie tylko w nodze z przykurczem jest spore ,leki przyjmowane nie przynoszą poprawy.Czy jest szansa ,że to może ulec zmianie-poprawie?Jej lęk przed staniem jest tak wielki że wprost niewytłumaczalny i też leki nie przynoszą poprawy.
drTeresa

Re: Spastyka przy DPM

Post autor: drTeresa »

Jak już wspominałam,jest to problem bardzo trudny,nie chcę pani zniechęcać ale z doświadczenia wiem, że (a z opisów, wynika) jeśli się do niej nie trafi i nie zrozumie to nie będzie żadnego efektu a widzę i już zaznaczałam, szanse na poprawę są praktycznie żadne.
Iniekcja nie pomogła, zresztą nie liczyłam na to. Wiem , że pani chce zrobić wiele i mieć spokojne sumienie, że zrobiła wszystko. Ale te wysiłki i chęć nie pomagają podopiecznej.Psychiatra, psycholog, neurolog o raz rehabilitant( tu można rozszerzyć na fizjoterapie) to wszystko co można zrobić ku poprawie ale ponownie zaznaczam, na efekty nie liczę.
Awatar użytkownika
Halszka
VIP
VIP
Posty: 726
Rejestracja: 21 lis 2015, o 18:48

Re: Spastyka przy DPM

Post autor: Halszka »

Powiem szczerze,czuję sie niepocieszona ,ani zmotywowana do działania.
Przeczytałam dzisiaj jeszcze opinię o neurolog do której mamy pójść za tydzień/dr.Tragijs/,w połączeniu z tą odpowiedzią poczułam się jeszcze gorzej.
Dzisiaj byłyśmy u psychologa i też widzę,że to droga przez zamknięte drzwi.
Czy jest jakaś recepta na "gruboskórność"? albo znieczulicę? to poproszę.
Awatar użytkownika
Halszka
VIP
VIP
Posty: 726
Rejestracja: 21 lis 2015, o 18:48

Re: Spastyka przy DPM

Post autor: Halszka »

Przed wczoraj byłyśmy u wspomnianej wyżej pani dr neurolog.Badanie to:wodzenie wzrokiem za młoteczkiem,przy zamkniętych oczach trafić palcem prawej ręki do nosa,oraz pukanie młoteczkiem rąk.Moja prośba o badanie głowy...usłyszałam ,ze nic nie wniesie.Wypisała pani dr skierowanie na TK,którego nie mogę odszyfrować.Dzwoniłam dzisiaj w kilka miejsc gdzie możemy to wykonać,ale pytano jakiej części ciała to dotyczy,bo nie wszystkie w każdym wykonują.
Zwracam się z prośbą o odszyfrowanie
Poza tym zapisane ma leki zamiast dotychczasowego nootropilu też trudne do odczytania.jutro pójdę do apteki to będzie wiadomo.
Załączniki
IMG_20170303_194513_165.JPG
IMG_20170303_194513_165.JPG (147.97 KiB) Przejrzano 1412 razy
Asystentka

Re: Spastyka przy DPM

Post autor: Asystentka »

Zawroty głowy,mózgowe porażenie dziecięce w wywiadzie.
Badanie dotyczy głowy
Awatar użytkownika
Halszka
VIP
VIP
Posty: 726
Rejestracja: 21 lis 2015, o 18:48

Re: Spastyka przy DPM

Post autor: Halszka »

Dzięki
Awatar użytkownika
Halszka
VIP
VIP
Posty: 726
Rejestracja: 21 lis 2015, o 18:48

Re: Spastyka przy DPM

Post autor: Halszka »

Zapytam tutaj ,jako że traktuję jako ciągłość historii choroby.
Skończyły mi się tabletki dla opisywanej osoby Sirdalud 4 mg i przeciw bólowe Padolten 37,5 .Lekarka na urlopie ,kolejki okropne.Poza tym kolano po zdjęciu gipsu jest opuchnięte w kierunku uda/górna część/bardziej i bolesne .
Czy można do poniedziałku zastosować inny lek ,który posiadam w domu np.Movalis 7,5mg,Paracetamol 500mg,Pyralgina Sprint 500,Nimesil 2mg.
Czy opuchlizna może być po zdjęciu gipsu czy to coś dodatkowego?
dimedicus

Re: Spastyka przy DPM

Post autor: dimedicus »

Halszka pisze:Sirdalud
Halszka pisze:Movalis
pierwszy ma działanie przeciwbólowe
zmniejsza napięcie mięśni a drugi tylko przeciwzapalne, więc działania są różne bardziej odpowiedni jest Pyralgina Sprint 500
w zastępstwie Padolten może być Paracetamol ma podobne po części działanie jak przeciwgorączkowe
przeciwbólowe rozkurczające
Wszystkie tylko przejściowo do czasu wizyty u lekarza prowadzącego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post