Proszę o pomoc w interpretacji BAC tarczycy

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
Pytajaca
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 7 lut 2017, o 13:28

Proszę o pomoc w interpretacji BAC tarczycy

Post autor: Pytajaca »

Proszę o pomoc w interpretacji wyniku biopsji:
W treści krwitocznego pościeliska widoczne są liczne leżąco pojedyńczo i w grupach, tyreocyty z cechami anizonukleozy oraz zwyrodnienia oksyfilnego, nadto komórki resorbcyjne w tym wielojądrowe.
USG tarczycy:
W PL zmiana ogniskowa hipoechogenna z obecnością zwapnień i wym. 7*5,5*6,5 mm z obwodowym typem unaczynienia. Unaczynienie tarczycy prawidłowe. Węzły chłonne szyi bez zmian patologiczych.
Wynik TSH 2,81 ft3 3,67 (norma 2-4,40) ft4 1,25 (norma 0,93-1,70) anty TPO 19 (norma 0-34) anyt Tg 11,84 (norma 0-115). Nadmienię ze nigdy na tarczyce nie chorowałam. Dziekuje
dimedicus

Re: Proszę o pomoc w interpretacji BAC tarczycy

Post autor: dimedicus »

Wynik wskazuje na zmiany zapalne i pozapalne z nieprawidłowymi komórkami.
Pytajaca
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 7 lut 2017, o 13:28

Re: Proszę o pomoc w interpretacji BAC tarczycy

Post autor: Pytajaca »

Dziękuję za odpowiedz. Tylko skoro tarczyca jest niepowieszona, wyniki sa w normie( stadium eutyreozy) to czy mogłam przejść zapalenie tarczycy nie wiedząc o tym ? Ok 3 lat temu robiłam kontrolne TSH i było w normie(1.95) Dziwi mnie rownież fakt braku kategorii na wyniku biopsji. Jedynie było zalecenie wykonania anty TPO, które na dzien dziesiejsxy wynosi 24(norma do 34). Czy mogę mieć zapalenie tarczycy skoro wszystkie wyniki sa w normie?
dimedicus

Re: Proszę o pomoc w interpretacji BAC tarczycy

Post autor: dimedicus »

Pytajaca pisze:Czy mogę mieć zapalenie tarczycy skoro wszystkie wyniki sa w normie?
Niestety, ale tak
Ja sie opieram tylko na podanych wynikach badań
Chociaż czasem z tymi wynikami różnie bywa, niejednokrotnie zdarzały się pomyłki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post