Zespół jelita drażliwego - postać biegunkowa

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Gosiami
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2017, o 10:29

Zespół jelita drażliwego - postać biegunkowa

Post autor: Gosiami »

Witam.Od paru lat cierpię na zespół jelita drażliwego(postać biegunkowa),nie umiem sobie z tym poradzić.Jak mam wyjść z domu to boli mnie brzuch ,nawet jak wychodzę do sklepu lub z psem . Jest to bardzo uciążliwe Stosowałam różne środki ,te na receptę i bez recepty ,zioła i dietę .Nic nie pomaga .Utrudnia to życie moje i moich najbliższych .Bardzo proszę o jakąś poradę,może komuś też dokucza ta choroba i jakoś sobie radzi ?
dimedicus

[Link] Zespół jelita drażliwego - postać biegunkowa

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim trzeba wprowadzić reżim żywieniowy rezim-zywnosciowy-stosowany-przy-chorob ... h-t29.html oraz dietę wskazane lekkie środki uspokajające, pani podświadomie się stresuje i powoduje przez to zwiększona ilość kwasów żołądkowych co zaraz wpływa na rozwolnienie.
Jakie leki były stosowane czy wykonano jakieś badania diagnostyczne(kolonoskopia, gastroskopia, badanie krwi ogólne,wątroba, tarczyca itp)
Proszę też ograniczyć spożywanie błonnika,za dużo nie jest dobrze,zwiększa perystaltykę, ograniczyć napoje,dobre efekty daje spożywanie ryżu z marchewką czy jabłkiem pieczonym(zjadać bez skórki) wskazane banany,szpinak,cukinia,kaszy drobne,pieczywo pszenne,zupki z przecierów warzywnych ale bez wzdymających,sery białe bez tłuszczowe,wędliny i mięso bez tłuszczowe(z niską zawartością tłuszczy)galaretki czy kisiele,słabe herbaty czy soki ale rozcieńczone oczywiście nie zapominamy o przyprawach ale bardzo delikatnych.
Poprawa nie będzie od razu ale to tylko kwestia czasu,oczywiście z lekami, wskazane też są elektrolity z probiotykami(z 3 miesiące stosowania) leki powinien zlecieć lekarz.
Gosiami
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2017, o 10:29

Re: Zespół jelita drażliwego - postać biegunkowa

Post autor: Gosiami »

Witam.Do tej pory stosowałam tylko Debridat. Ze względu na inne schorzenia nie mogę wszystkiego przyjmować. Z badań które zostały wymienione wyżej miałam robioną gastroskopię,ale nie z powodu zespołu jelita tylko z powodu zanikowego zapalenia błony śluzowej żołądka(póżniej po zmianie lekarza okazało się że wcale nie mam takiego schorzenia).Biorę też Iberogast i od około 2 tygodni jestem na diecie ,no i oczywiście Nerwomix Forte i Nospa forte w razie bólu .Czy mogę jeszcze jakoś sobie pomóc?
carboczar

Re: Zespół jelita drażliwego - postać biegunkowa

Post autor: carboczar »

Gosiami pisze:Czy mogę jeszcze jakoś sobie pomóc?
jak wyżej podano
dimedicus pisze:Przede wszystkim trzeba wprowadzić reżim żywieniowy ( rezim-zywnosciowy-stosowany-przy-chorobach-gastrycznych-t29.html ) oraz dietę ( post26927.html?hilit=dieta%20przy%20rozwolnieniu#p26927 )
Oraz leczenie farmakologiczne, tyle że to rola lekarza na miejscu,my nie prowadzimy leczenia przez internet.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post