Ból piszczeli oraz okolicy kości strzałkowej

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
mateusz030815
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 10:57

Ból piszczeli oraz okolicy kości strzałkowej

Post autor: mateusz030815 »

Witam,

Dolega mi następująca przypadłość :
Po bieganiu boli mnie mięsień w okolicy piszczeli / kości strzałkowej nad kostkami. Czasami gdy nie biegam pojawia się opuchlizna, która także sprawia dolegliwości bólowe. Dodam, że chodzę 2,3 x w tygodniu na siłownie i rozgrzewam się biegając po bieżni kilka minut. Raz lub 2 x w tygodniu biegam około 15-25 min w mieście ( z powodu bólu nie mogę biec szybko).
Przy normalnym chodzie dokucza mi ból i okresowe opuchlizny - lecz w gruncie rzeczy sprawia mi to trudności w normalnym funkcjonowaniu.
Dotykając mocniej kość piszczelową odczuwam także ból. Dodam, że po każdym treningu oraz bieganiu rozciągam się.

Proszę o pomoc, : (
dimedicus

Re: Ból piszczeli oraz okolicy kości strzałkowej

Post autor: dimedicus »

Jest jakiś stan zapalny,być może naderwanie. Bez usg nie można ocenić.
mateusz030815
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 10:57

Re: Ból piszczeli oraz okolicy kości strzałkowej

Post autor: mateusz030815 »

Może spróbować końską mać przed bieganiem oraz po bieganiu ?
Gdy w spoczynku uciskam miesien w kolicy kosci piszczelowej powyzej kostek odczuwam ucisk/bol.
Moze to byc spowodowane szybkim wzrostem masy oraz cwiczeniami t.j martwy ciag lub wykroki ze sztangielkami?
mateusz030815
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 10:57

Re: Ból piszczeli oraz okolicy kości strzałkowej

Post autor: mateusz030815 »

Może to się także wiązać z przerwą w suplementacji aminokwasami rozgałęzionymi ? Dodam, że zamierzam trenować w cyklu : 2 x w tyg trening obwodowy na siłowni, 2 x mma oraz 1 x w tyg bieganie.
Może to się wiązać także z nieprawidłowym sposobem chodzenia lub biegania ?
Meneus

Re: Ból piszczeli oraz okolicy kości strzałkowej

Post autor: Meneus »

Bez osobistego badania nie postawi się diagnozy,każda możliwość wchodzi w rachubę. Może to być jw napisano i naderwanie i przeciążenie.Oczywiście maści/żele mogą być zastosowane.Masaże również
mateusz030815 pisze:Może to się wiązać także z nieprawidłowym sposobem chodzenia lub biegania ?
oczywiście.
mateusz030815
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 10:57

Re: Ból piszczeli oraz okolicy kości strzałkowej

Post autor: mateusz030815 »

dzieki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post