Obniżone MCV podwyższone MCHC

Choroby krwi i układu krwiotwórczego.
afrykas
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2017, o 13:57

Obniżone MCV podwyższone MCHC

Post autor: afrykas »

Dzień dobry,

Wczoraj odebrałem wyniki morfologii krwi z laboratorium, niestety mój lekarz jest obecnie na zwolnieniu i muszę czekać do przyszłego tygodnia na wizytę. Zwykle miałem idealne wyniki jednak tym razem jest nieco inaczej i się stresuję. Prosiłbym o jakąś ogólną interpretację.

Wyniki:
Hemoglobina - 15,8
MCV - 75,8 (norma laboratorium 76-95)
MCHC - 36,8 (norma laboratorium 23-36)

O mnie:
24 lata, 189cm wzrostu, 99kg wagi (obecnie jestem na diecie jednak nie żadnej specjalistycznej, staram się jeść zdrowo porzuciłem słodycze, fastfoody na rzecz jedzenia domowego z małą ilością tłuszczu i więcej warzyw, choć nie wszystkie lubię ale staram się jeść - są efekty w ostatnie 3 miesiące zrzuciłem ponad 11kg). Aktywność fizyczna duża - 1-2x w tyg basen 45 min intensywnego pływania ok. 2 km, 2x w tyg. trening karate umiarkowanie intensywny, gdyż jestem trenerem. Ciśnienie zawsze nieco podwyższone w granicach 138/84. Lewa komora serca nieznacznie powiększona, zdaniem kardiologa od sportu - intensywnie trenuję od 10 roku życia. Nie wiem czy ma to znaczenie dla sprawy - jestem alergikiem na pyłki, jednak obecnie nie przyjmuję żadnych leków, jedynie w sezonie + mam uszkodzony kręgosłup w postaci dyskopatii na 3 dyskach w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Nie mam obecnie żadnych niepokojących objawów.

Dziękuję za odpowiedź.
dimedicus

Re: Obniżone MCV podwyższone MCHC

Post autor: dimedicus »

Jeśli pozostałe są w normie,to podane nie mają znaczenia klinicznego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post