Powstanie nowy system orzecznictwa przyjazny dla niepełnosprawnych

Smutne i śmieszne działania,propozycje zmian w służbie zdrowia
Asystentka

Powstanie nowy system orzecznictwa przyjazny dla niepełnosprawnych

Post autor: Asystentka »

Elżbieta Rafalska: Powstanie nowy system orzecznictwa przyjazny dla niepełnosprawnych
Minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała zmiany w systemie orzekania o niepełnosprawności. - Standardy orzecznicze powinny być ujednolicone. W systemach jest chaos one są rozbieżne, czasami wykluczające się - stwierdziła.

• Do końca roku przedstawimy propozycje zmian w systemie orzekania o niepełnosprawności - zapowiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
• Pracuje nad nimi międzyresortowy zespół - dodała.
• Obecny system orzekania jest zbyt rozproszony i chaotyczny - oceniła minister.
• Zaznaczyła, że zmiana systemu orzecznictwa to duże wyzwanie.

W lutym premier Beata Szydło powołała prof. Gertrudę Uścińską (prezes ZUS) na przewodniczącą Międzyresortowego Zespołu do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy. Zespół ma wypracować nowy system orzecznictwa w Polsce. W zespole zasiadają przedstawiciele m.in. PFRON, ministerstwa zdrowia, obrony narodowej oraz KRUS.

Rafalska poinformowała, że zespół powinien wypracować nowe rozwiązania ws. orzecznictwa do końca roku. "Będę próbowała rozmawiać z panią prezes Uściańską, żeby do końca roku sfinalizować te prace. Ja bym chciała, żeby ta moja część, dotycząca mojego resortu jeszcze nawet szybciej się skończyła" - mówiła.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post