Czy techniki pozaustrojowej wymiany gazów pozostaną dodatkie

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Czy techniki pozaustrojowej wymiany gazów pozostaną dodatkie

Post autor: Asystentka »

Czy techniki pozaustrojowej wymiany gazów pozostaną dodatkiem do wentylacji mechanicznej, czy też ją zastąpią?
dr Thomas Muller, Department of Critical Care, University Hospital Regensburg, Germany
Thomas Muller: Mogę powiedzieć, jaka jest moja opinia dzisiaj, lecz mogę zmienić zdanie nawet jutro, albo za rok. W tej chwili największym problemem są powikłania zastosowania techniki pozaustrojowego utlenowania krwi (extracorporeal membrane oxygenation – ECMO). Mamy bardzo dobre dane opisujące wydajność ECMO. Wiemy, że można usunąć CO2 nawet w ilości odpowiadającej 100% produkcji oraz dostarczyć tlen w ilości odpowiadającej może nawet 80% zapotrzebowania chorego. Można zatem przyjąć, że z technicznego punktu widzenia nasza wiedza na temat wydajności ECMO jest wyczerpująca. Dość niewiele wiadomo natomiast na temat powikłań ECMO. A są to powikłania, które mogą prowadzić do zgonu. Oprócz zakrzepicy żył głębokich, której częstość występowania sięga 20%, zatorowość płucna, krwawienia, krwawienie podtwardówkowe i tak dalej. więcej: mp.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post