Wynik badania krwi po zażyciu Deprexolet

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
fade2dark
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2017, o 16:19

Wynik badania krwi po zażyciu Deprexolet

Post autor: fade2dark »

witam wszystkich,
mam do Was krótkie, konkretne pytanie. W moim otoczeniu pewna osoba podjęła się (lub nie) próby samobójczej. Ze względu na tajemnicę lekarską nie jestem w stanie niczego się dowiedzieć, nie jestem rodziną.

sytuacja z opisu tej osoby wyglądała następująco: od godziny 14 do 18 zażyła 16 tabletek Deprexolet (nie wiem czy dawka po 10 mg czy 30 mg, przyjmijmy 10 mg). O godzinie 18 trafiła na SOR ze względu na zaburzenia wzroku, uderzenia gorąca i ogólną słabość. Twierdzi, że gdy została "wyniesiona" na dwór zrobiło jej się lepiej i nie było konieczności jechać na SOR jednak ostatecznie tam trafiła co później miało przykre dla niej konsekwencje, o których każdy wie.

Moje pytanie to czy opisana dawka, nawet w odstępach czasu mogła być na tyle nieszkodliwa, że na SOR ta osoba doszła do siebie? Nie było płukania żołądka ani innych zabiegów "reanimujących".

opisany przypadek to Kobieta 50 kg
fade2dark
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2017, o 16:19

Re: Wynik badania krwi po zażyciu Deprexolet

Post autor: fade2dark »

do tego czy możliwe jest, aby ciśnienie wynosiło w takiej sytuacji 120/80 a puls 70? Czyli książkowo?
drTeresa

Re: Wynik badania krwi po zażyciu Deprexolet

Post autor: drTeresa »

To wszystko jest możliwe.
Jak wiadomo(?) jest to lek przeciwdepresyjny. Dzienne max. stosowanie to 120 mg/dobę oczywiście jakieś konsekwencje mogą wystąpić ale to już zależy od samego organizmu.Faktem jest przedawkowanie i mogą tu wystąpić różne skutki uboczne obecne, ale mogą być dalsze.
Mogą wystąpić spadki ciśnienia,tętna. Tu podane nie wskazują na bradykardię a mogła wystąpić przy takiej ilości leku.
Moim zdaniem,wątpliwe jest takie zachowanie na SOR a jakie zastosowano leczenie tego się nie dowiemy i zapewne "owa" osoba nie powie. Jakieś konsekwencje zdrowotne na pewno wystąpiły i mogą jeszcze wystąpić. O ile zażyła taką opisaną dawkę.
Trzeba poznać wyniki z badań na SOR. Jeśli była na SOR powinna otrzymać kartę informacyjną.
fade2dark
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2017, o 16:19

Re: Wynik badania krwi po zażyciu Deprexolet

Post autor: fade2dark »

Dobrze, rozumiem. Ale czy w krwi ani w moczu nic by nie wykazało...? Tym bardziej, że osoba wskazała nazwe i ilość leku więc wiedzieli czego szukać. Jakie informacje zawiera karta wypisu z SOR?

Dodam jeszcze, że kobieta o której mowa to naprawdę drobna i szczupła osoba, niecałe 50 kg i niecałe 160 cm wzrostu.
dimedicus

Re: Wynik badania krwi po zażyciu Deprexolet

Post autor: dimedicus »

fade2dark pisze:Ale czy w krwi ani w moczu nic by nie wykazało.
Jeśli zrobiono analizę w tym kierunku,co wątpię
fade2dark pisze:Jakie informacje zawiera karta wypisu z SOR?
m.in.badanie wstępne pacjenta,wyniki badań,czynności wykonane i zalecenia lecznicze oraz stan pacjenta przy wyjściu z SOR
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post