Ból w klatce piersiowej przy uciskaniu

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Ból w klatce piersiowej przy uciskaniu

Post autor: bogumilwisniewski »

Witam,
Mam taki problem, że jak uciskam klatkę piersiową na samym środku na wysokości sutków to odczuwam dosyć znaczny ból. W spoczynku i w trakcie normalnego funkcjonowania jest to raczej coś w rodzaju dyskomfortu. Kilka miesięcy temu przechodziłem dosyć wnikliwą diagnostykę kardiologiczną w związku z napadami tachykardii zatokowych z częstoskurczem (tętno ok 170 na minute) i okazało się, ze serce mam niby zdrowe. Zrobiono mi też próbę wysiłkową (wypadła dobrze), holtera ciśnieniowego, 12 odprowadzeniowego i event holtera, badania na bezdech senny i echo. Miałem mieć badanie EPS ale zrezygnowano z niego. Wszystko wyszło w miarę dobrze i nie wiadomo skąd te napady tachykardii ( zarejestrowął je tylko event holter). Pisze to wszytsko bo nie wiem czy to ma jakiś związek z tymi bólami w klatce czy nie. I nie wiem czy to kwalifikuje sie do porady kardiologicznej czy może do ortopedy z tym należy się udać bo mam pracę siedzącą a w dzieciństwie przebyłem chorobą Scheuermanna i pozostały mi jakieś guzki? Czy kręgosłup może powodować bóle w okolicy serca odczuwalne przy ucisku klatki piersiowej z przodu?
dimedicus

Re: Ból w klatce piersiowej przy uciskaniu

Post autor: dimedicus »

bogumilwisniewski pisze:nie wiadomo skąd te napady tachykardii ( zarejestrowął je tylko event holter).
Ile było takich stanów w badaniu?
Czy rozważano przyczyny gastryczne?
Mogą to być takie objawy jak duszności,nierówne bicie serca,trudności ze złapaniem oddechu,pieczenie,mdłości. Jak z tarczycą?
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Re: Ból w klatce piersiowej przy uciskaniu

Post autor: bogumilwisniewski »

W badaniu odnotowano 6 epizodów z tetnem okolo 170 ale nie uchwycilem poczatku i konca epizodu. Badania EPS nie wykonano pewnie z oszczednosci powiedziano, że jak sie bedzie powtarzalo o wykonają. Tarczyce mam ok podobnie katecholaminy. Owszem miewam dusznosci itd, ale to jest spowodowane prawdopodobnie zespolem pustego nosa bo został mi źle przeprowadzony zabieg konchoplastyki i wypalono mi zbyt duzo malzowin dolnych i środkowych.Domniemuje, że to może powodować takie tetno bo w trakcie snu z takim nosem nie trudno o hiperwentylacje. Tylko niepokoja mnie te bole w klatce przy ucisku nie wiem czy kręgosłup tak może się objawiac? Bo rtg klatki wyszło dobrze poza tymi guzkami szmorla i jakimis ponoc nieznacznymi odchyleniami od normy.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, o 16:47 przez bogumilwisniewski, łącznie zmieniany 1 raz.
bogumilwisniewski
Użytkownicy
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2016, o 19:08

Re: Ból w klatce piersiowej przy uciskaniu

Post autor: bogumilwisniewski »

Wykonano u mnie gastroskopie i znaleziono bakterie, ale nie stwierdzono stanu zapalnego i nie zalecano leczenia bakterii, gdyż uznano szkody po antybiotykach za wieksze zło niz ta bakteria.
dimedicus

Re: Ból w klatce piersiowej przy uciskaniu

Post autor: dimedicus »

Równie dobrze mogą to być bóle z powodu neuralgii.Tu na odległość jednoznacznie się nie da zdiagnozować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post