Torbiel nasienna, żylaki - pozytywne wyniki - co dalej?

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
magisterr
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2017, o 16:51

Torbiel nasienna, żylaki - pozytywne wyniki - co dalej?

Post autor: magisterr »

Dzień dobry,
jakiś czas temu, zaniepokojony lekkim bólem w okolicach lewego jądra i pachwiny wykryłem u siebie niewielkie zgrubienie, nad jądrem. Udałem się od razu do lekarza rodzinnego, dostałem skierowanie na cito więc zostałem przyjęty bardzo szybko. Urolog przeprowadził wywiad i badanie USG:
- niewielka torbiel nasienna (poniżej 1cm)
- minimalnie poszerzone żyły (nie pamiętam dokładnie, ale lekarz powiedział że jest to niewielka wartość)

Co do torbieli lekarz powiedział, że obecnie nie ma sensu jej operować, bo jest na tyle mała że obrzęk/wysięk (nie pamiętam jakiego słowa użył) po zabiegu będzie większy niż sama torbiel.
Co do żylaków dostałem skierowanie na badanie nasienia. Właśnie otrzymałem wyniki i wszystko wygląda w porządku (wszystkie wartości prawidłowe według wartości referencyjnych).

Pytanie jakie nasuwa mi się teraz to: co dalej?
Niepokoi mnie sporadyczny (utrzymujący się parę godzin, co jakiś czas) ból w okolicach lewego jądra (a właściwie bardziej uczucie dyskomfortu, "ciepła").
Czy na razie nie mam powodów do zmartwień i po prostu powinienem obserwować i za jakiś czas ponownie wykonać badania?
dimedicus

Re: Torbiel nasienna, żylaki - pozytywne wyniki - co dalej?

Post autor: dimedicus »

magisterr pisze:Pytanie jakie nasuwa mi się teraz to: co dalej?
badanie kontrolne za 6 miesięcy i wówczas będzie można ocenić co dalej.
Można włączyć leki na żylaki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post