Co najlepsze na wzmocnienie włosów?

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Olo93
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2017, o 14:27

Co najlepsze na wzmocnienie włosów?

Post autor: Olo93 »

Witam,

Od niemalże już roku moje włosy są w bardzo złym stanie. Bardzo szybko się wysuszają, a do tego zdaje mi się dokucza im łupież suchy. Tak słabe jak teraz jeszcze nigdy nie były. Wystarczy, że naprawdę lekko przejadę ręką pod włosy i już część z nich wypada.

Wczoraj myjąc głowę nie mogłem swobodnie i łagodnie umyć włosów i skóry głowy, gdyż strasznie były jak gdyby przyklejone, przywarte do skóry głowy (prawie, że nie odbite od nasady), bałem się że przy zbyt intensywnym ich myciu niemalże wszystkie wypadną, dlatego starałem się nie prowadzić ręki umoczonej w szamponie pod włosy. Mimo to przed spłukaniem, gdy zobaczyłem na rękę było na niej naprawdę mnóstwo włosów.

Mimo, iż umyłem wczoraj włosy nie czuję się dobrze, ciągle czuje, że coś im doskwiera, swędzą mnie, a raczej skóra głowy.

Wypadające włosy mają nie co wyżej przy cebulce jakby białe oblepione płatki. Sądzę, że to właśnie łupież, który nie pozwala im normalnie oddychać, oblepiając je od nasady.

Mam dopiero 20 lat, co robić?

Sądzicie, że wizyta u dermatologa załatwi sprawę, czy może mogę im jakoś w inny sposób pomóc odżyć.

Dodam, że do tego wszystkiego mam jasne i cienkie włosy, więc naprawdę źle się z tym czuję.
dimedicus

Re: Co najlepsze na wzmocnienie włosów?

Post autor: dimedicus »

Przede wszystkim trzeba poznać przyczynę takiego stanu.Opisany objaw może być objawem wtórnym a leczyć trzeba przyczynę podstawową.
Środków na wzmocnienie włosów jest wiele, w aptece są bez recepty ale na początek można wypróbować domowe sposoby
wcierać sok z czarnej rzodkiewki
ożywać żółtek do włosów
stosować masaż z oliwek
dobra jest pokrzywa,tatarak(tonik)
maseczki z drożdży
witaminy i minerały,selen,cynk A,B,E
Keramed Wrocław
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2017, o 13:38

Re: Co najlepsze na wzmocnienie włosów?

Post autor: Keramed Wrocław »

Polecam terapię osoczem bogatopłytkowym, które zawiera proteiny i czynniki wzrostu. Indukują one komórki macierzyste mieszków włosowych, do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów.
ola561
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2017, o 11:37

Re: Co najlepsze na wzmocnienie włosów?

Post autor: ola561 »

mi wypadaly wlosy od 4 lat, stosowalam wszystko, na prawde. to bylo meczace. nikt nie potrafil mi pomoc. siostra polecila mi czarną rzepę, ktora zawiera witaminy: C, B, PP, B2, A. włosy po miesiącu staly sie lsniace i piekne. zobacz: REKLAMY się uzgadnia z administratorem , mam nadzieje ze pomoze. mi pomoglo. aa co najwazniesjze zacznij jest wit. b ;) mega wzmacnia wlosy ;)
Olo93
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2017, o 14:27

Re: Co najlepsze na wzmocnienie włosów?

Post autor: Olo93 »

ola5601 pisze:mi wypadaly wlosy od 4 lat, stosowalam wszystko, na prawde. to bylo meczace. nikt nie potrafil mi pomoc. siostra polecila mi czarną rzepę, ktora zawiera witaminy: C, B, PP, B2, A. włosy po miesiącu staly sie lsniace i piekne. zobacz: REKLAMY się uzgadnia z administratorem , mam nadzieje ze pomoze. mi pomoglo. aa co najwazniesjze zacznij jest wit. b mega wzmacnia wlosy
Witaj, a gdzie można nabyć taką czarną rzepę i najlepiej stosować ją bezpośrednio na włosy czy może pić sok?

Taki szampon mógłby być dobry?

allegro i6667025843
dimedicus

Re: Co najlepsze na wzmocnienie włosów?

Post autor: dimedicus »

Olo93 pisze:gdzie można nabyć taką czarną rzepę
w sklepie,na rynku
stosuje się jako nalewkę do wcierania.

Zetrzeć na drobnej tarce i zalć alkoholem 40–70-procentowym w proporcji 1część rzepy do 5 części alkoholu.Odczekać 2 tygodnie od czasu do czasu wstrząsnąć, przefiltrować.
Olo93
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2017, o 14:27

Re: Co najlepsze na wzmocnienie włosów?

Post autor: Olo93 »

dimedicus pisze:stosuje się jako nalewkę do wcierania.

Zetrzeć na drobnej tarce i zalć alkoholem 40–70-procentowym w proporcji 1część rzepy do 5 części alkoholu.Odczekać 2 tygodnie od czasu do czasu wstrząsnąć, przefiltrować
A bez dodatku alkoholu się nie sprawdzi?
Suplementy diety są dobre w tym przypadku?
Można wrzucić 3 torebki herbaty z pokrzywą i zalać 1L gorącej wody i zrobić płukankę na włosy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post