leczenie urazu stawu skroniowo-zuchwowego

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
paulinda
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, o 20:34

leczenie urazu stawu skroniowo-zuchwowego

Post autor: paulinda »

Witam,
4lata temu w wyniku uderzenia piłką zaczęło mi klikać w SSŻ. Zaraz po tym poszłam do lekarza rodzinnego, jednak był on niedoinformowany i stwierdził, że nic nie można zrobić. Dopiero niedawno pani stomatolog poleciła mi bym udała się do poradni chirurgii twarzowo-szczękowej. Lekarz stwierdził, że to przez mój zły zgryz. Potem wysłał mnie na rtg. Po obejrzeniu od razu zapytał "A więc, co to był za uraz?". Musiałam znów opowiedzieć o tym. Okazało się, że doszło do złamania elementu tego stawu i źle się to zrosło. Lekarz stwierdził, że najpierw powinnam udać się do ortodonty, teraz czekam na wizytę, ale jeśli ortodonta powie by naprawic najpierw staw... Powiedział też, że prawdopodobnie już za późno by cokolwiek zrobić. Często to mnie boli, a potem zaczyna tez głowa. Mam uczucie ciągłego napięcia w stawie. Wczesniej raz na jakis czas a teraz codziennie. Czuję się jak babcia, a dopiero za kilka miesiecy skoncze dopiero 18lat.
CZY MOŻNA TO JAKOŚ NAPRAWIĆ?
Jest to uciążliwy uraz, nie mogę np ugryźć jabłka, muszę ukroić plasterek.
:x :x :x :cry: :cry: :cry:
Ostatnio zmieniony 28 mar 2017, o 21:34 przez paulinda, łącznie zmieniany 1 raz.
dimedicus

Re: leczenie urazu stawu skroniowo-zuchwowego

Post autor: dimedicus »

paulinda pisze:CZY MOŻNA TO JAKOŚ NAPRAWIĆ?
jeśli jest tak jak opisano i faktycznie jest zły zrost złamania to niestety tylko zabiegowo(operacja)
paulinda
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, o 20:34

Re: leczenie urazu stawu skroniowo-zuchwowego

Post autor: paulinda »

Tak myślałam,ale czy to nie jest za pozno? ponad 4lata. Tak powiedzial lekarz. Ale ja nie wytrzymam, juz od 3tygodni boli mnie codziennie z nielicznymi wyjatkami.
dimedicus

Re: leczenie urazu stawu skroniowo-zuchwowego

Post autor: dimedicus »

Jeśli chodzi o leczenie zabiegowe to nie powinno być problemów (ale nie znam całości, historii choroby,zdjęć itd.) nie mogę jednoznacznie oceniać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post