Powikłania po operacji przegrody nosowej

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Raiz3n
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2016, o 13:25

Powikłania po operacji przegrody nosowej

Post autor: Raiz3n »

Witam, 15.03 miałem zabieg korygujący przegrodę nosową, wykonano septo i koncho-plastykę. Dnia 20.03 wyciągnięto tamponady i zalecono przez 5 dni stosować sulfarinol, od czasu wyciągnięcia tamponad mam obfity katar zabarwiony krwią, najpierw wodnisty - przeźroczysty a teraz gęsty - żółty, rozumiem że mam infekcję bakteryjną? Czy ze względu na niedawny zabieg powinienem coś z tym katarem robić? Niestety w mojej miejscowości lekarz POZ leczy wszystko czosnkiem, każe odstawiać wszystkie przyjmowane leki itp. Mam jeszcze jedno pytanie, od czasu zabiegu mam zawroty głowy i lekkie zachwiania równowagi, ciężko mi utrzymać prosty kierunek ruchu, podczas szybszego kręcenia głową, tak jakby wnętrze głowy miało opóźnienie względem oczu. Myślałem że to przez wysokie ciśnienie ale wizyta u kardiologa i unormowanie ciśnienia, wykluczyło tą teorie. Czy podczas operacji mógł zostać jakoś podrażniony błędnik i czy taki stan może długo trwać?
dimedicus

Re: Powikłania po operacji przegrody nosowej

Post autor: dimedicus »

Zwykle takie objawy jak opisane mogą się utrzymywać do 2 tygodni. Żółty śluz jeszcze nie świadczy o infekcji.
Raiz3n
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2016, o 13:25

Re: Powikłania po operacji przegrody nosowej

Post autor: Raiz3n »

Zabieg miałem 15.03 więc dziś mija 14sty dzień, zawroty nadal mam. W sobotę jadę w trasę więc podjade na oddział gdzie robili zabieg i zapytam czy to nadal normalne, może też zajrzą do nosa. Czy jest może jakiś lek bez recepty, który pomógłby mi z tymi zawrotami? Jeszcze jedno pytanie, czy moge sobie wypłukać zatoki? Widziałem kiedyś w TV reklame jakiegoś środka do irygacji ale nie wiem czy moge to zastosować po zabiegu?
dimedicus

Re: Powikłania po operacji przegrody nosowej

Post autor: dimedicus »

Raiz3n pisze:Jeszcze jedno pytanie, czy moge sobie wypłukać zatoki?
Tak, zwykle zaleca się płukanie roztworem soli fizjologicznej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post