Przewlekły ból w mostku

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Raiz3n
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2016, o 13:25

Przewlekły ból w mostku

Post autor: Raiz3n »

Witam, od około dwóch lat mam bóle w okolicy mostka. Na początku ból był bardzo silny, udałem sie do lekarza POZ i zdiagnozował zapalenie żebra, dostałem diclofenac. Kiedy brałem tabletki nic nie bolało ale zaraz jak skończyłem ból powracał. Za każdym razem wracałem do lekarza i dostawałem olfen uno a potem nimesil, wziąłem około 5 paczek olfenu i 5 nimesilu. W moim miescie lekarze POZ zmieniają się co około 2miesiące, w tym czasie wykonałem 2 zdjęcia rtg na których nic nie wyszło. Ból powoli sam przeszedł a raczej zmalał na tyle że przyzwyczaiłem się do niego, nawet lekarz powiedział żebym sie przyzwyczaił. No ale mija drugi rok a mnie dalej boli, czasem raz dziennie mnie chwyci ból a czasem cały dzień boli. Boli mnie mostek po środku, może troszke bardziej w lewą stronę, nasila się kiedy przycisne mostek. Czy jest jakieś badanie np USG klatki piersiowej, które mógłbym wykonać i które mogłoby ujawnić przyczynę tego bólu? Obecny lekarz zalecił mi ćwiczenia na kręgosłup bo podejrzewa że to od tego, drugi miesiąc ćwicze a jak było tak jest..
dimedicus

Re: Przewlekły ból w mostku

Post autor: dimedicus »

Na jakiej podstawie zdiagnozował neuralgię żebrową
Raiz3n pisze:zapalenie żebra
Czy wykonano jakieś badanie radiologiczne? Czy wykonano badania krwi?
Czy rozważano badanie ekg oraz konsultację gastrologiczną?
Raiz3n
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2016, o 13:25

Re: Przewlekły ból w mostku

Post autor: Raiz3n »

Lekarz kazał sie położyć i naciskał poszczególne miejsca, wykonał ekg i powiedział że to zapalenie żebra. Po zjedzeniu opakowania olfen uno poszedłem znow do lekarza, tym razem był inny. Zlecił rtg klatki piersiowej i przepisał kolejne opakowanie olfen uno, na zdjęciu nic nie wyszło. Potem kolejni lekarze tylko przepisywali olfen uno i nimesil. Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie refluks, czesto miewam palące zgagi, dostaje na to omeprazol. W 2011 miałem gastroskopie i wyszło tylko kilka nadżerek. Lekarz poz nic nie wspominał o gastrologu w zwiazku z tym bólem. Nie wiem czy to ważne ale mam nadcisnienie i biore codziennie leki, poza tym mam wysokie wyniki aspat i alat.
dimedicus

Re: Przewlekły ból w mostku

Post autor: dimedicus »

Raiz3n pisze: poza tym mam wysokie wyniki aspat i alat.
jak wysokie
Mogą to być przyczyny jednak gastryczne ale też wątrobowe,sercowe,może trzustka.Dlatego zalecam jednak konsultacje z gastrologiem
Raiz3n
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2016, o 13:25

Re: Przewlekły ból w mostku

Post autor: Raiz3n »

Przepraszam za długi czas bez odpowiedzi, temat nadal aktualny ale troszke sie zmieniło. We wrześniu miałem wykonaną gastroskopię, okazało się że mam 2 nadżerki przy wejściu do żołądka, gastrolog wskazał to jako przyczynę bólu. Od września nadal biore omeprazol i ból nie minął, zmieniło się jednak to że kiedy boli to muszę rozewrzeć maksymalnie ręce aż coś "strzeli" w mostku, czasem musze sobie pomóc rękami żeby "strzeliło", ból wtedy ustaje. Pamiętam też że ból sie nasilał kiedy przepaliłem dużo papierosów jednego dnia, teraz mam problem z tym bo odkrztuszam czarną plwocinę, rtg klatki piersiowej robiłem w zeszłym tyg. i nic nie ma, ale czuje przyklejoną flegmę na oskrzelach, 18.04 jestem umówiony do pulmonologa. Wyniki AspAT - 171, Alat - 79 na koniec lutego. Jeśli chodzi o wątrobę to wykluczono żółtaczkę i chorobę willsona, zdiagnozowano niealkoholowe stłuszczenie wątroby, zalecono zrzucenie wagi i więcej ruchu (obecnie 190cm/115kg). Niedawno byłem u kardiologa, wykonał kilka badań, stwierdził że serce za szybko bije i bardzo dziwnie zmienia się puls (podczas leżenia na kozetce 115, usiadłem, przeszedłem na fotel i spadł do 75), zalecił bisocard i rzeczywiście widzę że puls jest dużo lepszy.
dimedicus

Re: Przewlekły ból w mostku

Post autor: dimedicus »

Raiz3n pisze:Wyniki AspAT - 171, Alat - 79
przyczyną podwyższonych wyników może być przyczyna kardiologiczna, może po części są też przyczyny gastrologiczne stąd może i takie odczucie
Raiz3n pisze:ale czuje przyklejoną flegmę na oskrzelach,
oraz powiązane z tym "strzelaniem" Dobrze było by wykonać kontrolną gastroskopię.
Raiz3n
Użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2016, o 13:25

Re: Przewlekły ból w mostku

Post autor: Raiz3n »

To strzelanie to bardziej takie hmm "kościste" tak jak niektórzy strzelają palcami albo kolanem. Dzisiaj ide na oddział rehabilitacji zapytać jak sie dostać do fizykoterapeuty żeby zobaczył to. Gastroskopie miałem pod koniec września, raczej nie dostanę skierowania na następną.
dimedicus

Re: Przewlekły ból w mostku

Post autor: dimedicus »

Na pewno"to strzelanie" nie jest z przyczyn gastrycznych ale dlaczego tu nie ocenię, tylko w bezpośrednim badaniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post