Czy leki psychotropowe mogą pogarszać trwale wzrok?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Owczarek123
Użytkownicy
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:40

Czy leki psychotropowe mogą pogarszać trwale wzrok?

Post autor: Owczarek123 »

Przyjmuję obecnie klozapol 3*25mg rano 3*100mg wieczór, depakine jedna tabletka rano i jedna wieczorem i jedna rano tabletka abilify.
Zauważyłem, że masakrycznie szybko zaczął siadać mi wzrok w tempie znacznie większym niż to było kiedyś, gdzieś przeczytałem, że właśnie od klozapolu może tak się dziać. Czy to może być prawda?
dimedicus

Re: Czy leki psychotropowe mogą pogarszać trwale wzrok?

Post autor: dimedicus »

Owczarek123 pisze:Czy to może być prawda?
, prawda,to skutek uboczny,po zakończeniu leczenia powinno z czasem powinien wzrok ulec poprawie
Owczarek123
Użytkownicy
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2017, o 19:40

Re: Czy leki psychotropowe mogą pogarszać trwale wzrok?

Post autor: Owczarek123 »

Wątpię czy może się coś poprawić, bo mam tej chwili już -2.0 krótkowidz na oboje oczu i do tego astygmatyzm -1.5 lewe oko i -3.0 prawe takie soczewki teraz mam a w prawym okulista powiedział, że dochodzi do -4 ale dał mniej bo tak trzeba szkło.
Generalnie rzecz biorąc owszem długo siedzę przy komputerze codziennie ale tak zawsze było odkąd, jednak zauważyłem, że wzrok zaczął mi się pogarszać w znacznie szybszym tempie niż to było kiedyś.
Bez okularów w tej chwili to praktycznie nie widzę ostro nic nawet z bliska, myślę, że jeszcze z rok dwa i może być tragicznie.
dimedicus

Re: Czy leki psychotropowe mogą pogarszać trwale wzrok?

Post autor: dimedicus »

Ja się odniosłem do pierwszego postu a skąd mam wiedzieć jaki jest stan zdrowia i moja odpowiedź dot. tylko i wyłącznie zadanego pytania w pierwszym poście.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post