Rak gardła.Po chemioterapii i radioterapii

Choroby nowotworowe, ich rozpoznawanie oraz leczenie.
A CH
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2015, o 06:06

Rak gardła.Po chemioterapii i radioterapii

Post autor: A CH »

Bardzo prosze o radę Fachowców z dziedziny Chirurgi onkologicznej twarzowo szczękowej o odniesienie się do mojego przypadku... warto czy juz nie ?...Od pewnego czasu walczę z rakiem gardła i cały czas przegrywam.Jestem po chemio i radio terapi ,po operacji Crailla .Teraz wynik PET-CT....Obraz PET potwierdza obecność aktywnego procesu rozrostowego w trzonie i korzeniu języka prawdopodobnie z naciekiem dna jamy ustnej. Obraz PET krtani nie jest typowy dla ognisk rozrostu,jednak ze względu na wieloletni nikotyzm i asymetrię sugerujemy weryfikację w badaniu przedmiotowym. Taki wynik otrzymałem.Wynik po weryfikacji bdb. chirurga szczękowego...Badaniu klinicznemu trudno jednoznacznie stwierdzić opisywaną w badaniu CT-PET,NMR,wznowę guzowąw trzonie języka. w jamie ustnejzmiany popromienne błony śluzowej.Język pokryty niezmienną śluzówką cz.zwłókniały,bez cech owrzodzenia,,guza !? ,o prawidłowej ruchomości. w badendoskopowym krtani w grudniu przez........najlepszą panią profesor na świecie.....\ORL\-bez cech wznowy. Szyja;bez wyczuwalnych węzłów chłonnych ( C+) stan po oper Crie'la po str. prawej.. a wynik z instytutu to... Biorac pod uwage aktualny stan kliniczny oraz wyniki badańdodatkowych proponujemy kontrole , i kliniczną prubę potwierdzenia histopatologicznego wznowy miejscowej. i to tyle z wyników jeszcze mam wyniki z tomografu moge przetoczyć wrazie niejasności oceny mego stanu.Na razie jeszcze do jednoznacznej oceny czuwa nademną mój wybawca i lekarz ale on jest radioterapełtą ,a ja potrzebuje porady chrurga bo wrazie gdy sprawy delikatnie mówiac pójdą nie całkiem dobrze...jedynym i ostatecznym ratunkiem jest jeszcze usunięcie ....zabieg chirurgiczny.CO doradził by mi dobry lekarz w tej dziedzinie i osoby po tak ciężkiej operacji. Czy da się po czymś takim życ.?.I bez cięzaru dla bliskich ? Bardzo proszę o poradę dotyczącą ewentualnemu zabiegowi bo gdy przyjdzie się decydować to niewiem ile bendę miec czasu. Walczyć dalej czy nie mam 49 lat i jestem w dość dobrej kondycji. Co mi Państwo radzą ?...Narazie wszystkim czarownikom i szamanom dającym dobre rady typu picie nafty i tp bardzo dsziekuję.....Rak gardła.Po chemio
dimedicus

Re: Rak gardła.Po chemioterapii i radioterapii

Post autor: dimedicus »

Mogę się ustosunkować ogólnie do podanych wyników.Więcej można powiedzieć po zapoznaniu się z badaniami,historią choroby,osobistego badania.
Oczywiście uważam za wskazane dalsze diagnozowanie,wykonanie dodatkowego badania hist-pat(zresztą zalecone)Czy i w jakim zakresie przeprowadzić zabieg nie można ocenić bez znajomości,badań,zdjęć itd.Jednak uważam,że nie można rezygnować.Nawet w przypadku całkowitej resekcji,zawsze istniej chirurgia plastyczna i rekonstrukcje.Jedynak decyzja zawsze należy do pacjenta czy chce się leczyć,nikt za pana tej decyzji nie podejmie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post