Lekarze nie chcą wystawiać e-zwolnień

Smutne i śmieszne działania,propozycje zmian w służbie zdrowia
Asystentka

Lekarze nie chcą wystawiać e-zwolnień

Post autor: Asystentka »

Od 1 stycznia 2018 roku wchodzi obowiązek wystawiania zwolnień lekarskich tylko w formie elektronicznej. Lekarze jednak twierdzą, że nowy system wymaga jeszcze wielu poprawek.

W sprawie e-zwolnień przedstawiciele organizacji lekarskich (Federacja Porozumienie Zielonogórskie, OZZL i Polskiej Federacji Pracodawców Prywatnych Ochrony Zdrowia) wspólnie uznali, że od półtora roku nie uwzględniono żadnego z wcześniej zgłaszanych przez środowiska medyczne postulatów.

W związku z tym lekarze podtrzymują stanowisko, że aplikacja przygotowana przez ZUS wymaga znaczących poprawek, a do czasu ich wprowadzenia nie rekomendują lekarzom zakładania kont na portalu oraz wystawiania zwolnień w systemie elektronicznym ZUS.

Jakich zmian oczekują lekarze?

Lekarze podnosili już problem e-zwolnień w ubiegłym roku. Oczekiwali radykalnego uproszczenia systemu wystawiania e-zwolnień tak, by rolą lekarza było określenie rozpoznania i czasu niezdolności do pracy, a wszystkie pozostałe elementy procedury (np. określenie adresu pobytu, płatników składek) odbywały się poza obowiązkami lekarza.
cd..politykazdrowotna.com
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post