Jak zregenerować śluzówkę w nosie?

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
adrians
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2017, o 10:18

Jak zregenerować śluzówkę w nosie?

Post autor: adrians »

Z powodu ciągłych infekcji nosa przypuszczam, że moja śluzówka w nosie nie ma się za dobrze. Często przy smarkaniu pojawiają się drobne kropelki krwi. Odnoszę wrażenie, że pochodzą one właśnie z śluzówki. W jaki sposób można wzmocnić (odbudową) błonę śluzową nosa i jak zadbać o jej właściwą florę bakteryjną?
dimedicus

Re: Jak zregenerować śluzówkę w nosie?

Post autor: dimedicus »

Trzeba wzmocnić naczynka krwionośne przez stosowanie rutyny np w tabletkach(Rutyna-C). Można zastosować np Rinopanteina może być w maści lub aerozol
adrians
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2017, o 10:18

Re: Jak zregenerować śluzówkę w nosie?

Post autor: adrians »

Czy należy też w jakiś specjalny sposób zadbać też o florę bakteryjną śluzówki? Jakie minerały, witaminy wpływają na wzmocnienie śluzówki?
dimedicus

Re: Jak zregenerować śluzówkę w nosie?

Post autor: dimedicus »

A,C,D,E olej z wiesiołka
adrians
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2017, o 10:18

Re: Jak zregenerować śluzówkę w nosie?

Post autor: adrians »

Ostatnie pytanie dotyczące śluzówki. Czy istnieją jakieś badania dotyczące kondycji śluzówki (nie chodzi mi o wymaz bakteryjny)? Od dłuższego czasu nawet gdy jestem zdrowy mój nos produkuje ogromne ilości wydzieliny np. przy uprawianiu sportu, jedzeniu. Nie mam alergii. Ta produkcja wydzieliny zarówno w czasie przeziębienia jak i momentów zdrowia zapewne w jakiś ogromny sposób osłabia śluzówkę i powoduje ciągłą infekcję. Czy da się w jakiś sposób temu zaradzić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post