Uszkodzenie nerwu strzałkowego?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
mankosky
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwie 2017, o 22:37

Uszkodzenie nerwu strzałkowego?

Post autor: mankosky »

W sobotę, przez około pół godziny siedziałem w pozycji "po turecku" i gdy wstałem, miałem kompletnie zdrętwiałą nogę. Zazwyczaj w takiej sytuacji po około dwóch minutach wszystko wraca do normy, natomiast taki stan utrzymywał się przez cały sobotni wieczór i dzisiaj też niestety nie ma poprawy. Bez problemu ruszam lewą stopą do dołu i na boki ale nie mogę jej zgiąć powyżej poziomu. To powoduje lekkie człapanie podczas chodzenia (stawiając krok, lewa stopa opiera się na ziemi jednocześnie całą powierzchnią bo nie mogę oprzeć się na samej pięcie). Ponadto w zewnętrznej części nogi poniżej kolana mam osłabione czucie a w palcach cały czas czuję delikatne mrowienie. Z informacji zaczerpniętych z sieci obstawiam, że zerwałem nerw strzałkowy ale sprawa wygląda tak, że jestem na służbowym wyjeździe w Czechach i nie mam, w związku z tym, możliwości skonsultowania się z lekarzem. W kraju będę najwcześniej w czwartek. Czy zwlekanie z wizytą u lekarza może mieć w tym przypadku jakieś poważne następstwa czy powinienem jak najszybciej udać się na konsultację? Chodzi mi o to czy przez kilka dni nie dojdzie do trwałego uszkodzenia i czy ewentualnie powinienem oszczędzać nogę, jak najmniej się poruszać? Prosiłbym o radę w tej kwestii bo jestem trochę spanikowany, a nie chcę na własne życzenie doprowadzić się do kalectwa.
Z góry dziękuję.
dimedicus

Re: Uszkodzenie nerwu strzałkowego?

Post autor: dimedicus »

Nastąpił gdzieś ucisk na nerw, i nie musi być związany
mankosky pisze:Z informacji zaczerpniętych z sieci obstawiam, że zerwałem nerw strzałkowy
proszę masować,ćwiczenia(nie wysiłkowe),można używać żeli,maści przeciwzapalnych,powinno przejść w ciągu kilku dni
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post