POROZMAWIAJMY O AUTYZMIE PRZEWODNIK DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

POROZMAWIAJMY O AUTYZMIE PRZEWODNIK DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW

Post autor: Asystentka »

POROZMAWIAJMY O AUTYZMIE PRZEWODNIK DLA RODZICÓW I SPECJALISTÓW
"Jestem specjalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego z tytułem magistra psychologii klinicznej i ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w terapii osób z niepełnosprawnościami rozwojowymi. Z czasem zacząłem się specjalizować w zaburzeniach ze spektrum autyzmu..

Prezentacje te zawierają zestaw metod pomocy dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, dzięki którym zyskują one poczucie bezpieczeństwa oraz bycia kompetentnymi ludźmi akceptowanymi przez otoczenie. Strategie te są zbiorem wytycznych dla rodziców i nauczycieli, które umożliwiają wspieranie dzieci w radzeniu sobie z problemami sensorycznymi, poznawczymi, emocjonalnymi i społecznymi".

fragment wprowadzenia do książki Porozmawiajmy o autyzmie Przewodnik dla rodziców i specjalistów.

Ta książka przyda ci się niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, nauczycielem, specjalistą, czy osobą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Autor przedstawia wnikliwe spojrzenie na podstawowe problemy osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu: trudności sensoryczne, poznawcze, społeczne i emocjonalne. Przekazuje też konkretne informacje oraz szczegółowe wskazówki umożliwiające pomoc dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi. Nie jest to jednak typowy poradnik, lecz raczej zbiór wypowiedzi o różnorodnym charakterze, które mają ułatwić czytelnikom „wejście” do świata osób z autyzmem. Lektura tej książki pozwoli ci zrozumieć, jak dzieci z ASD postrzegają świat i przetwarzają bodźce z otoczenia oraz dlaczego zachowują się w określony sposób.

„Odkrycie strony Autism Discussion Page stanowiło przełomowy moment moich wysiłków zmierzających do zrozumienia, jak funkcjonują osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i jakiej pomocy potrzebują. Bill Nason przekazuje informacje zwięźle i zrozumiale, a jednocześnie proponuje konkretne sposoby ich wykorzystania, które ułatwiają mi współpracę z nauczycielami przy ustalaniu odpowiednich planów edukacyjnych”.
Erika Flesher, psychoterapeutka i mama dziecka z autyzmem

„Dzięki postom Billa Nasona, pełnym praktycznych i łatwych do wykorzystania wytycznych, mogłam sobie uświadomić problemy sensoryczne mojego syna oraz dowiedzieć się, jak pomóc mu w samoregulacji, która zmniejszyła jego niepokój”.
Amy Bonacorsi Zoque, mama dziecka z autyzmem
Załączniki
porozmawiajmy-autyzm.jpg
porozmawiajmy-autyzm.jpg (17.7 KiB) Przejrzano 660 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post